امروز:   شهریور ۳, ۱۳۹۸    
فيسبوک
آخرین نوشته ها

Archive for اردیبهشت ۱۲ام, ۱۳۹۷

تریبونی برای زنان چپ: گزارش از روز کارگر

ما بخشی از جنبش مستقل زنان خواهان استقرار جامعه‌ای عاری از هر گونه تبعیض جنسیتی، طبقاتی، عقیدتی، نژادی، قومی، ملی هستیم. براین باوریم که ما زنان نیز همانند سایر جنبش‌ها برای رسیدن به این خواسته نهایی باید برمحوریت مطالبات خاص خود به سازمان‌یابی پرداخته واین سازمان یابی را به ابزاری برای تشکل مستقل و پیشبرد اهداف خود تبدیل کنیم …/ ادامه مطلب »

فعالان صنفی معلمان تهران هفته معلم را با تجمع بر مزار خانعلی آغاز کردند

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران در بیانیه‌ای با اعتراض به بی‌توجهی مسئولان و نهادهای ذیربط به مطالبات معلمان اعلام کرده است مطالبات صنفی معلمان شاغل و بازنشسته پرداخت نشده، پروانه تشکل‌های صنفی دارای مجوز تمدید نمی‌شود و فعالان صنفی احضار و دستگیر می شوند، …۱۸ اردیبهشت تجمعی در حمایت از مطالبات فرهنگیان بازنشسته مقابل مجلس برگزار خواهد شد. ۱۹ اردیبهشت نیز معلمان دو زنگ آخر از شرکت در کلاس‌های درس خودداری کرده و در دفتر مدارس تحصن می‌کنند. و ۲۰ اردیبهشت هم در سراسر کشور تجمع اعتراضی برپا خواهند کرد…/ ادامه مطلب »

هشدار عفو بین‌الملل نسبت به اعدام قریب الوقوع رامین حسین‌پناهی

​​​​​​​سازمان عفو بین‌الملل از دولت جمهوری اسلامی خواست تا حکم اعدام قریب‌الوقوع رامین حسین‌پناهی، زندانی سیاسی کرد را لغو کند. برادر حسین‌پناهی گفته است که برادرش را “به سلول انفرادی برده‌اند تا پنجشنبه اعدام کنند”. امجد حسین‌پناهی، برادر رامین حسین‌پناهی، زندانی سیاسی کرد که به اتهام “بغی” (قیام مسلحانه) محکوم به اعدام شده است، روز سه‌شنبه در صفحه توییتر خود نوشت: «رامین حسین‌پناهی زندانی سیاسی جهت اجرای حکم اعدام به قرنطینه زندان سنندج منتقل شده است و قرار است پنج‌شنبه اعدام شود.»…/ ادامه مطلب »

۲ دهه انتظار برای “رفع تبعیض” و “تغییر نظام پرداخت حقوق و مزایا”

اعتراض معلمان به “وضعیت معیشت” و “تبعیض در حقوق با سایر کارمندان دولت” حکایت امروز و دیروز نیست؛ شاید می‌توان گفت، این اعتراض ها سِبقه نزدیک به ۲ دهه دارد و در واقع به دهه ۶۰ باز می‌گردد. به زعم کارشناسان نظام معیشتی معلمان از سال ۶۵ به بعد سیر نزولی داشته به گونه‌ای که تجمع و تحصن معلمان مقابل مجلس و … از همان سال‌ها آغاز شد. این قشر تنها گروه از کارمندان دولتی هستند که همواره به دلیل نبود اعتبارات کافی از پرداخت‌های رفاهی مانند اضافه‌کار، حق ایاب و ذهاب و غذا و … برخوردار نبوده‌اند./ ادامه مطلب »

بستن تلگرام و کتک زدن زنان

روحانی، در یک بیانیه کلی‌گویانه سکوتش را شکست، آن هم نه به اسم خودش، بلکه به اسم «دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت».
خلاصه بیانیه این است که بعله، کار کارشناسی باید کرد و کار کارشناسی خوب است و بیشتر برای نظام مقدس فایده دارد.

و سرانجام؟ اظهار تأسف در مورد تداخل وظایف. چیزی در حد اظهار تأسف برخی مقامات دولت درباره کتک زدن یک زن توسط عوامل گشت ارشاد. عاقبتش را دیدیم: از کتک‌زننده تقدیر به عمل آمد!/ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی