امروز:   شهریور ۳, ۱۳۹۸    
فيسبوک
آخرین نوشته ها

Archive for اردیبهشت ۱۳ام, ۱۳۹۷

روش‌های عجیب حکومت ایران برای پاک کردن آثار جنایت تابستان ۶۷

«سازمان عدالت برای ایران» و «سازمان عفو بین‌الملل»، دو نهاد پی گیر وضعیت حقوق بشر در ایران گزارشی تحقیقی منتشر کردند و از تخریب گورهای دسته جمعی اعدامی‌های تابستان ۱۳۶۷ در شهرهای مختلف ایران خبر دادند. در این گزارش، هفت گور جمعی قطعی یا احتمالی که در فاصله سال‌های ۱۳۸۲ تا ۱۳۹۶ در معرض تخریب قرار داشته‌اند، شناسایی شده‌اند. محل این گورها در قبرستان های وادی رحمت تبریز(استان آذربایجان شرقی)، «بهشت رضا» مشهد(استان خراسان رضوی)، نزدیک گورستان «بهشت‌آباد» اهواز(استان خوزستان)، «گلستان جاوید» در خیابان «خاوران» تهران، «تازه‌آباد» رشت(استان گیلان)، مجاور قبرستان بهاییان در قروه(استان کردستان) و زمین‌های واقع در محل ساختمان سابق دادگاه انقلاب سنندج در استان کردستان قرار دارند…/ ادامه مطلب »

برخی از مهم ترین ها

بیش از ۸۰ نفر در زلزله کهگیلویه و بویراحمد زخمی شدند..آمار ازدواج، پنجاه درصد کاهش یافتە است.. زنگ جنگ آب در گلستان به صدا درآمده است..دولت از طرف هر ایرانی ۱میلیون و ۵۰هزار تومان به نهادهای نظامی و امنیتی می‌دهد..اولین پیروزی تیم ملى فوتسال زنان ایران..در جشن صعود تیم نساجی قائمشهر زنان را به ورزشگاه محل برگزاری راه ندادند…/ ادامه مطلب »

ایران در نبود آزادی مطبوعات

سازمان ملل متحد ۳ مه را روز جهانی آزادی مطبوعات نامیده است. در سال گذشته دست‌کم ۹ روزنامه‌نگار ایرانی به زندان افتادند: زینب کریمیان (خبرنگار سابق خبرگزاری‌های ایرنا و مهر) طاهره ریاحی (روزنامه‌نگار و دبیر اجتماعی خبرگزاری برنا) احسان مازندرانی، هنگامه شهیدی،‌ آفرین چیت‌ساز (ستون‌نویس روزنامه ایران) محمد صادق کبودوند (دبیر سازمان حقوق بشر کردستان) مجید محمدی معین (خبرنگار روزنامه بیان و سلام) مراد ثقفی (روزنامه‌نگار و مدیرمسئول فصلنامه گفتگو) و صبری حسن‌پور (مجری شبکه تلویزیونی فارسی زبان «سیمای رهایی») ../ ادامه مطلب »

در جنبش کارگری تاریخاً یک گرایش غالب کورجنسیتی حاکم است

یکی از این ارزش‌های انسانی مشترک که می‌تواند موجب پیوند جنبش کارگری و جنبش زنان شود، تعهد به برابری و عدالتخواهی است، یعنی اگر جنبش کارگری بتواند ارزش برابری را که به آن پایبند است به برابری جنسیتی گسترش دهد و از طرفی جنبش زنان توان آن را داشته باشد که در تحلیل اش از وضعیت زنان، نابرابری را فقط به نابرابری جنسیتی محدود نکند و به سایر اشکال نابرابری در جامعه مثل نابرابری طبقاتی هم حساسیت داشته باشد آنگاه همبستگی و ارتباط این دو جنبش گریز ناپذیر است. در این صورت حاصل تعامل این دو جنبش می‌تواند، توجه به وضعیت زنان طبقات فرودست باشد که هم‌زمان بار ستم جنسیتی و ستم طبقاتی را به دوش می‌کشند…/ ادامه مطلب »

گورگن، هراس می باردش ازخاوران وطوقیان سربدار۶۷

قتل عام۶۷ هنوزپس از سه دهه، بمثابه لقمه خاردار وکُشنده ایست که رژیم ولایت فقیه، نه توان فرودادن وبلعیدنش را دارد، ونه توان برون دادنش را. پس ازسه دهه سکوت وتابو بودن، خامنه ایی سال گذشته ناگزیردریک سیاست فراربه جلو، مدعی گشت:« جای شهید وجلاد عوض نشود؟.» امّا مخاطب خامنه ای و ترس او، ازاندرونی نظام وجناحهای رژیم است. تا بیش ازاین چنین جنایتی به رسوایی نکشد واین لقمه خارداروکشنده را، که درقتل عام۶۷ سمبلیزه شده است، درگلوی او نچرخانند!…/ ادامه مطلب »

پیام منصوره بهکیش به خانواده حسین پناهی

تفاوتی هم نمی‌کند که عزیزان شما یا ما از چه گروهی بوده و هستیم، دادخواهی ما به گروه و سازمان و حزب ها ربطی ندارد. ما دادخواه بیدادگری هستیم. اینکه چرا انسان‌ها را برای عقیده و مبارزه شان، زندانی و شکنجه کرده و می کشند..خبر نیشتمان دیگر دلم را آتش زد، بخصوص وقتی تصویرش را دیدم، بیشتر حس اش کردم، آن دختر نازنین که نمی‌دانم چرا به زندگی‌اش پایان داد. قطعاً، قطعا فشارهای حکومت بر روی خانواده شما هم آنقدر شدید بوده که دیگر طاقت اش تمام شده است و بی تردید، تأکید می‌کنم بی تردید، تمامی مسوولان جمهوری اسلامی، روزی باید در دادگاه های عادلانه و علنی پاسخ گوی تمام این بی‌عدالتی‌ها باشند و برای آن‌ها محاکمه و مجازات شوند…
/ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی