امروز:   شهریور ۳, ۱۳۹۸    
فيسبوک
آخرین نوشته ها

Archive for اردیبهشت ۱۸ام, ۱۳۹۷

مسأله‌ی دموکراسی و حق تشکل‌‏یابی کارگران

آن‌‎چه در پس چنین تضعیف مداومی جریان داشته، خط یگانه‌ی سیاست‌گذاری کلانی است که دولت‌‏ها طی تمام این سال‌‏ها با سرعت و شدت‏‌های مختلف اعمال کرده‌اند. پس از حذف گفتمان‌‏های بدیل در دهه‌‏ی ۱۳۶۰، ‌سیاست‌‏گذاران در ایران پیوسته در حال وفق خود با نسخه‌‏پیچی‌‏های سازمان‌‏های بین‌‏المللی برای ورود به بازارهای جهانی بوده‌‏اند که سال‌‏هاست تحت عنوان «نولیبرالیسم» معرفی شده و مورد نقد قرار گرفته است. . در طول این سال‏‌ها هر کجا اقدام به تشکل‌‏یابی مستقل صورت گرفته در غیاب یک بدنه‌‏ی عمومی همراه، و موانعی حاکمیتی برای برگزاری مجمع عمومی و انتخابات تشکیلاتی، به شدیدترین شکل ممکن سرکوب شده است.. ./ ادامه مطلب »

انسجام زنان کارگر مغفول مانده است

گفتگوی اخبار روز با بنفشه جمالی فعال حقوق زنان

• معلمین، بازنشستگان، کارگران، دانشجویان و گروه‌های زنان که اتفاقاً دارای مطالباتی هستند که بسیاری‌شان با مطالبات دیگر گروه‌ها همپوشانی دارند گویا هنوز به‌ضرورت کنار هم ایستادن و در کنار هم اعتراض کردن پی نبرده‌اند. این گسست باعث شده که دستاوردها به برآیندی مشترک و محسوس نرسد. در خصوص زنان وضعیت بازهم بدتر است. زنان عملاً در گروه‌های مرتبط با صنف خود در موضع متزلزل‌تری قرار گرفته‌اند. … ادامه مطلب »

چرا این‌بار جنبش مبارزه با حجاب اجباری فراگیر شد؟

اخیرا ویدیویی منتشر شده که در آن زنان پلیس به بهانه بدحجابی، قصد دارند تعدادی دختر را به زور به داخل ون گشت ارشاد ببرد اما وقتی با مقاومت آنها مواجه می‌شود، دست به خشونتی باورنکردنی می‌زند. پخش این ویدیو در فضای مجازی افکار عمومی را به شدت تحت تأثیر قرار داده است ادامه مطلب »

اعتصاب اسماعیل عبدی و بانه ادامه دارد

اعتراض و تجمع دانشجویان بهشتی ، تبریر، زنجان

اسماعیل عبدی معلم مبارز زندانی  همچنان  اعتصابش برای مرخصی و آزادی مشروع ادامه دارد، صدای اعتراص وی باشیم.

بانه نیز با پایین بودن کرکره های مغازه پس از ۲۳ روز برای باز شدن مرزها در اعتصاب بسر می برد

اعتراض و تجمع دانشجویان دانشگاه تبریز و بهشتی در تهران به پولی سازی دانشگاه ، ایجاد جو پادگانی و شرایط نابسامان دانشگاهها و عدم پاسخگویی مسوولان ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی