امروز:   شهریور ۳, ۱۳۹۸    
فيسبوک
آخرین نوشته ها

Archive for اردیبهشت ۱۹ام, ۱۳۹۷

بیانیهٔ شورای جهانی صلح

شورای جهانی صلح همهٔ نیروهای صلح‌دوست سراسر جهان را فرامی‌خواند که مبارزه با طرح‌های امپریالیستی در خاورمیانه را در الویت قرار دهند تا از درگیری‌های منطقه‌یی که می‌تواند پیامدهای جهانی داشته باشد، جلوگیری شود. شورای جهانی صلح معتقد است که چنانچه نتوانیم جلوی سیاست‌های ویرانگر دولت آمریکا و متحدان آن (مثل ناتو، اتحادیهٔ اروپا، اسرائیل، عربستان سعودی) را بگیریم، مبارزات مردم ایران و همهٔ ملّت‌های منطقه برای دستیابی به صلح، عدالت اجتماعی، و حقوق ملّی و دموکراتیک ضربه خواهد دید. ما اعضا و دوستان شورای جهانی صلح و همهٔ سازمان‌های صلح‌طلب در سراسر جهان را فرامی‌خوانیم که به طور مؤثر افکار عمومی را علیه آغاز یک جنگ جدید امپریالیستی در خاورمیانه بسیج کنند…/ ادامه مطلب »

تداوم بازداشت فعالان محیط زیست

آذر صداقتی٬ فعال محیط زیست٬ خبر داد که طی ۲ روز گذشته ۴۰ نفر از فعالان محلی و محیط‌بانان بندر لنگه بازداشت شدند. وب‌سایت تابناک امروز خبر داده است که سه تن دیگر که از «اعضای موسسه حافظان طبیعت لاوردین» هستند توسط «یک نهاد امنیتی» در بندرلنگه بازداشت شده‌اند. در واکنش به روند بازداشت فعالان محیط زیست٬ سه تن گزارشگران ویژه سازمان ملل در امور محیط زیست و حقوق بشر روز جمعه در بیانیه‌ای خواستار آزادی «فوری» فعالان بازداشتی محیط زیست و رفع اتهام از آنها شدند…/ ادامه مطلب »

فوق ستاره فوتسال بانوان آسیا بدنبال دومین قهرمانی

رقابتهای فوتسال جام ملتهای بانوان آسیا به میزبانی تایلند در حال برگزاری است و تیم ایران در مرحله گروهی با شکست ترکمنستان و ازبکستان راهی یک چهارم نهایی شد. تیم ایران با نتیجه ۹ بر ۲ ازبکستان را شکست داد و به عنوان صدرنشین گروه صعود کرد. بانوان ایران در یک چهارم نهایی به مصاف چین می روند. در گزارش ای.اف.سی یادآور شده است: کریمی بازیکن ۲۹ ساله ایران در پیروزیهای تاثیرگذار تیمش مقابل ترکمنستان و ازبکستان فوق العاده بود. تیم ایران با ۴ گل او صعود آسانی به یک چهارم نهایی جام ملتهای فوتسال آسیا ۲۰۱۸ داشت…/ ادامه مطلب »

بودن یا نبودن برجام مساله این نیست

عفو عمومی بدهید، زندانیان را آزاد کنید، اعدام ها را مهار کنید، تندروها را دور کنید، امنیت و رونق رسانه ها و مطبوعات را افزایش دهید، دوتابعیتی ها و حتی خارجیان را مرعوب نکنید، سرمایه گذاران را فراری ندهید، متخصصانی که باز می گردند را با اتهام جاسوسی گرفتار نکنید، گفتگوی ملی را آغاز کنید، تعامل با جهان را راهبرد اصلی قراردهید، منتقدان را حرمت نهید، اعتمادها را بازسازی کنید و… آنگاه خواهید دید که آمریکا هم هیچ کاری نمی تواند بکند ( عکس آتش زدن پرجم آمریکا در مجلس!) …/ ادامه مطلب »

مرگ ۹۳ بیمار تالاسمی بدلیل نبود دارو و مصرف داروی بی‌کیفیت/ بیماران سه ماه است که دارو ندارند

رییس هیات مدیره انجمن تالاسمی : در سال گذشته حدود ۸۷ نفر از بیماران تالاسمی جان خود را از دست دادند، فروردین امسال هم ۷ نفر از آنها فوت شدند. به جز یک مورد، مابقی بیماران تالاسمی فوت شده به دلیل عارضه قلبی جان خود را از دست دادند که به دلیل این است؛ بیمار به دلایل مختلف دارو مصرف نکرده یا دارویی که مصرف کرده عملا کارآمد و موثر نبوده است و نتوانسته نیاز بیمار را برطرف کند…/ ادامه مطلب »

حضرات نماینده! چند کودک دیگر باید بمیرد؟

گویا نمایندگان آن مجلس به وضعیت ساپورت‌پوشی زنان حساس بودند. آن داستان تمام شد اما حالا می‌خواهم از نمایندگان مجلس بخواهم بازهم در صحن پارلمان عکس و فیلم پخش کنند اما از جنسی دیگر. عکس‌هایی از کودکانی که در ماه‌ها و سال‌های اخیر قربانی کودک آزاری شده‌اند. عکس‌هایی از آتنا، ستایش،امیرطاها و کیمیا..کودکان محتاج به قانون حمایتی هستند. حمایتی که در برابر همه یکسان باشد. چه والدین و چه غریبه‌ها. والدین باید در برابر قانون پاسخگو باشند. برخی پدر و مادرها فکر می‌کنند حق دارند با فرزندان خود را تنبیه کنند…/ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی