امروز:   شهریور ۳, ۱۳۹۸    
فيسبوک
آخرین نوشته ها

Archive for اردیبهشت ۲۰ام, ۱۳۹۷

چرا مهریه در شرایط امروز ایران لازم است؟

در سال‌های اخیر نوک حمله و انتقاد درباره فرهنگ مهریه به سمت زنان است و بسیاری با این ادعا که مهریه به منزله فروختن یا تحقیر کردن زن است، سعی دارند این تنها ابزار اقتصادی زنان را که به دلیل تبعیضات و نابرابری‌های ساختاری، خانه‌دار یا در شرایط اقتصادی نابرابر هستند، از آنها بگیرند. شروط ضمن عقد هم مثل یک بده بستان شده که مردها را باید با بخشیدن مهریه به امضای آنها راضی کرد. به نظر می‌رسد این موضوع که شروط مطرح شده حقوق طبیعی انسانی است و ربطی به بحث اقتصادی ندارد، نادیده گرفته می‌شود/ ادامه مطلب »

روز معلم آزاده؛ پس از ۸ سال کماکان مدفن اعدام شدگان ۱۹ اردیبهشت مشخص نیست

در ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۳۸۹، فرزاد کمانگر، معلم و فعال حقوق بشر به همراه چهار زندانی سیاسی دیگر به نامهای علی حیدریان، شیرین علم هولی، فرهاد وکیلی و مهدی اسلامیان پس از طی روند پر نقص قضائی، مخفیانه و بدون اطلاع وکیل و خانواده‌ در محوطه‌ی پارکینگ زندان اوین اعدام شدند. پس از گذشت هشت سال از اعدام این زندانیان هم‌چنان از سرنوشت پیکرهای آنان و محل احتمالی دفن اعدام شدگان اطلاعی به دست نیامده است../ ادامه مطلب »

مراسم خاکسپاری و یادبود زنده یاد دکتر فرزانه صابری

مراسم خاکسپاری و یابود دکتر فرزانه صابری فردا روز جمعه یازدهم ماه مه در برلین برگزار می شود ..
فرزانه صابری از همان نوجوانی با پا گذاشتن در مبارزه اجتماعی و سیاسی، به اندیشه و عمل چپ پیوست و هوادار جنبش فدایی خلق شد. وی از هفده سالگی‌ ببعد چهل سال تمام به مبارزه‌ای مایه گذارانه برخاست همراه با دربدریها، فراق فرزند، اندوه از دست دادن نزدیکترین هایش چون زنده یادان مجتبی مطلع سرابی و عباسعلی منشی رودسری جانباخته در جریان کشتار زندانیان سیاسی توسط جمهوری اسلامی و آخرین دردش نیز، فاجعه سوختن برادر توی ماشین طی مرگی مشکوک. او اما هیچگاه زیر بار اینهمه فشار و آلام کمر خم نکرد و حتی یک دم نیز از پراکندن شور و شوق زندگی در میان اطرافیانش باز نایستاد…/ ادامه مطلب »

معلمان : بیمه کارآمد، حق مسلم ماست

یکی از شعارهای معلمان در تجمع سراسری اعتراضی امروز، داشتن حق بیمه کارامد بود. تجمع امروز در برخی از شهرها به خشونت کشیده شد.

۲۰ اردیبهشت / ۱۳۹۷

تجمع سراسری فرهنگیان به خشونت کشیده شد

معلمان سراسر کشور امروز در اعتراض به پولی سازی و خصوصی سازی آموزش تجمع سراسری برگزار کردند. یکی از خواسته‌های اصلی معلمان معترض تاکید بر «دسترسی به آموزش کیفی و رایگان و عادلانه» است. تجمع معلمان تهران در مقابل سازمان برنامه و بودجه با برخورد شدید نیروهای امنیتی مواجه شد. بنا به گزارش ها محمدتقی فلاحی دبیرکانون صنفی تهران، محمد حبیبی، اسماعیل گرامی، علی زلفی، علی پیروز، محمدحسن پوره٬ بازداشت شده‌اند..این تجمع همزمان در تهران٬ شیراز٬ کرج٬ کازرون٬ سقز٬ مریوان و…. برگزار شد…/ ادامه مطلب »

اطلاعیه شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران

ضمن سپاس از تک تک فرهنگیان بازنشسته و شاغل که در روزهای گذشته برنامه های پیشنهادی هفته معلم را عملیاتی نمودند و با تشکر از دانش آموزان و والدین گرامی که در روز معلم به معلمان ابراز محبت و لطف نمودند و این روز را تبریک گفتند. شعارها و مطالبات صنفی و آموزشی برای چاپ بصورت زیر خدمتتان ارسال می گرددخواهشمند است از این مطالبات پرینت گرفته و در تجمع بعنوان پلاکارد همراه داشته باشید. مطالباتی که روی پلاکاردها باید نوشته شود به قرار زیر است :…./ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی