امروز:   شهریور ۳, ۱۳۹۸    
فيسبوک
آخرین نوشته ها

Archive for اردیبهشت ۲۲ام, ۱۳۹۷

این روزها بر کولبران چه می‌گذرد؟

یکی از کولبران : «سال پیش طلاهای زنم را فروختم و با آنها دوتا قاطر خریدم. یکی را خودم می‌بردم آن‌طرف و یکی را کرایه می‌دادم. ماهی ۳ بار نوبتم می‌شد. برای هر قاطر ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان پول دستم می‌آمد؛ یعنی ماهی حدود یک میلیون. از اواخر بهمن ماه سال گذشته که مرز بسته شد، همه اهالی این روستاها بیکار شدند. قاطر و اسب‌ مشتری ندارند که لااقل بفروشیم و پولش را بزنیم به زخم زندگی تا ببینیم اوضاع چگونه می‌شود.»../ ادامه مطلب »

ماموران شهرداری کرج از گلفروش ها رشوه می گیرند

درآمد یک گلفروش در کرج بین ۹۰۰هزار تا یک میلیون و ۳۰۰هزار تومان در نوسان است ولی برخی مواقع باید هفته ای ۱۰۰هزار تومان به ماموران رشوه بدهد تا بتواند کار کند. طوبی اما حاضر نشده است دشت بدهد. برای همین هم شب ها ۱۱ به بعد سر خیابان می ایستد: «مگر چه قدر کار می کنم که هفته ای ۱۰۰ هزارتومان هم دشت بدهم؟ علاوه بر آن، اگر این مبلغ را هم بدهی، درست دو هفته بعد آن ها طالب پول بیش تری هستند. وارد یک جریان می شوی که تمام نمی شود.»…/ ادامه مطلب »

حضور زنان آلمانی در پست‌های مدیریتی ناچیز است

یک پژوهش تطبیقی پیرامون حضور زنان در مشاغل کلان در ۶ کشور صنعتی غربی نتایج قابل‌تاملی به دست داده است. آلمان در رده آخر قرار گرفته و با ترکیه و هندوستان مقایسه می‌شود. در ایالات متحده و سوئد حدود ۲۴ درصد پست‌های مدیریتی در اختیار زنان است. بریتانیا با حضور ۲۰درصدی زنان در مشاغل کلان این کشور رتبه سوم فهرست بنیاد “آلبرایت” را به خود اختصاص داده و لهستان با ۵/ ۱۵ درصد و فرانسه با ۵/ ۱۴ درصد در رده‌های چهارم و پنجم قرار گرفته‌اند…/ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی