امروز:   شهریور ۳, ۱۳۹۸    
فيسبوک
آخرین نوشته ها

Archive for اردیبهشت ۲۳ام, ۱۳۹۷

دکتر عبدالکریم سروش هنوز حقایق عریان را می پوشاند، به عبث!

تحلیل از جایگاه و نقش سیاسی و آموزشی پروژه «انقلاب فرهنگی اسلامی» بسیار ضروری ست و کماکان پس از تقریبا چهار دهه نیاز به تحلیل و نگرش تاریخی دقیق دارد. «انقلاب فرهنگی اسلامی» یکی از ستون‌های اصلی تثبیت حکومت اسلامی بود که با سرکوب جنبش پرخروش و نوپای دانشجویان و دانشگاهیانِ عمدتا چپ و کمونیست، اخراج و زندانی کردن آن‌ها و نهایتا بسته شدن چند ساله دانشگاه‌ها شروع شد ادامه مطلب »

خواهان آموزش کیفی و رایگان برای تمام کودکان این سرزمین هستیم

روز پنجشنبه بیستم اردیبهشت‌ماه همزمان با هفته معلم تجمع مسالمت‌آمیزی توسط معلمان با خواسته‌های صنفی در شهرهای مختلف ایران برگزار شد. تجمع برگزار شده در شهر تهران مورد حمله نیروهای امنیتی قرار گرفت و تعداد زیادی از معلمان مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و بازداشت شدند. به همین جهت  گفت‌وگویی انجام دادیم با صدیقه پاک‌ضمیر یکی از معلمان شرکت‌کننده در این تجمع که از نزدیک شاهد ماجرا بوده است: ادامه مطلب »

این ۳ گروه از دختران ایرانی دیگر برای ازدواج به اجازه پدر نیاز ندارند!

دیگر نه حکم دادگاه و نه اذن پدر برای کسانی که شرایط زیر را دارا هستند برای ازدواج نیاز است :

۱: سن ۲۸ سال به شرط احزاز رشد از سوی مرجع قضایی

۲: دارای حداقل مدرک کارشناسی ارشد

۳: دارای ۵ سال سابقه کار و بیمه بازنشستگی ادامه مطلب »

قهرمانی دختران و شکستی جدید برای رسانه ملی

شما هاکی نشان دادید و مردم با فیلترشکن‌ها دیدند!
بازی تاکتیکی و سرعت بالای دو تیم و حساسیت رقابت نشان از رشد کیفیت فوتسال زنان دارد. فوتسال زنان ژاپن و زنان ایران؛ هر دو در بالاترین کیفیت. همین حالا در تیم ایران فرزانه توسلی را باید ستاره بازی نامید یا فهیمه زارعی یا فرشته کریمی و یا باقی تیم؟ همه مثل شیر بودند جلوی تیم عالی رقیب. نتیجه اما این بار باور نکردنی بود. نتیجه کوبنده ۵ بر ۲!
این نمایش زیبا اما تماشایش باز از سیمای ملی ناممکن شد و ممنوع بود ادامه مطلب »

به آغوش خاک سپردن فرزانه صابری

فرزانه صابری مبارز سیاسی ـ اجتماعی در سن ۵۷ سالگی بعد از دو سال داشتن بیماری سرطان وتحمل درد و رنج جانکاه در هشتم اردیبهشت ماه ۹۷ در کشور آلمان ـ برلین زندگی را بدرود گفت. وی روز جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه در میان عزیزان خود تهماسب وزیری، علی و نگار دوفرزند دلبندش وهمسر نگار، نیز مریخ صابری و دیگر بستگان و دوستان در آرامگاه ِ«فورستن برونروِگ» واقع در محله ی «وستِند» برلین به خاک سپرده شد و با او برای همیشه وداع بعمل آمد ادامه مطلب »

هشدار نرگس محمدی از زندان اوین:

فعالان مدنی در سلول‌های انفرادی با اتهامات بی‌اساس

سال گذشته تعداد زیادی از فعالان محیط زیست با اتهام واهی جاسوسی بازداشت شده و هنوز در انفرادی به سر می برند. یکی از این متهمان کاووس سید امامی استاد محیط زیست دانشگاه امام صادق در بند دو الف دست به خودکشی زد. نرگس محمدی فعال سیاسی زندانی باهشدار نسبت به بازداشت فعالان مدنی و ایجاد در اعتراض در این باره می نویسد ادامه مطلب »

برنامه بیست و نهمین کنفرانس بنیاد پژوهش‌های زنان ایران،

«متحدان جنبش زنان ایران در منطقه و جهان»

معرفی کتاب های جدید زنان ،  میزگرد بازنگری برداشت رایج از برابری جنسیتی در سوئد؛ در عرصه ملی و فراملی؛ گذشته، حال و آینده فمینیسم در ایران، و متحدان ملی و فراملیتی با ژانت بایر؛ تحلیل واکنش فعالان حقوق زنان نسبت به مبارزه با حجاب اجباری: از آزادی‌های یواشکی تا دختران خیابان انقلاب از ساغر غیاثی؛ مراسم زنان برگزیده سال ٢٠١٨ بنیاد پژوهش‌های زنان ایران ادامه مطلب »

اخبار زنان در حوزه زنان

در خصوص شاخص جنسیتی ، ورزش زنان ، رفغ حصر، لایحه حمایت از کودکان، لایحه تامین امنیت زنان،۲۲ درصد تولید ناخالص ملی به کار خانگی زنان تعلق دارد، تهیه باز پژوهی حقوق زنان در فراکسیون زنان مجلس،ریشه بسیاری از مشکلات در خود مجلس است،ت عیین تکلیف طرح اسیدپاشی، ثبت ۳۷ هرار ازدواج زیر ۱۵ سال؛بازداشت دوباره شاپرک شجری زاده،احضار صدیقه وسمقی به دادگاه تجدید نظر، افزایش سن دختران و موانع فقهی،…. ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی