امروز:   شهریور ۳, ۱۳۹۸    
فيسبوک
آخرین نوشته ها

Archive for اردیبهشت ۲۴ام, ۱۳۹۷

تعیین قرار وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی برای شاپرک شجری‌زاده

و ادامه اعتصاب غذا در زندان کاشان

نسرین ستوده به کمپین گفت: «وقتی برای خانم شجری‌زاده قرار بازداشت موقت صادر شد او به آن اعتراض کرد و در ادامه این قرار لغو شد. اما امروز من مطلع شدم که برای موکلم قرار وثیقه سنگین ۱۵۰ میلیون تومان صادر شده که شاپرک قادر به تهیه این مبلغ سنگین نیست.» وی در ادامه گفت :  سوالم این است چرا فوری زنی به علت عدم رعایت حجاب یا بدحجابی یا لباس تنگ یا کوتاه یا داشتن روژلب بازداشت می‌شود اما در جرم‌های مانند قتل و دزدی هم به این سرعت فرد مشکوک بازداشت نمی‌شود. چرا زنان روزانه باید به این شکل بازداشت شوند. این رفتارها از مصادیق خشونت علیه زنان است. »

ادامه مطلب »

ثبت ۱۶ هزار کودک آزاری در نیمه نخست سال گذشته

در همایش آسیب شناسی: در کشور ما یک اتفاق نظر در خصوص کودک آزاری که یک مساله اجتماعی ما است، وجود ندارد. معاون فرهنگی قوه قضائیه عنوان کرده است که کودک‌آزاری شایعی در کشور نداریم و این موارد یک سری موارد خاصی است که اتفاق می‌افتد…هنگامی که لایحه حمایت از حقوق نوجوانان در سال ۸۱ در مجلس بحث می‌شد عده‌ای از نمایندگان می‌گفتند که این مساله، مساله ما نیست. .هنوز اجماعی برای پذیرفتن کودک آزاری بعنوان یک معضل اجتماعی بین سیاستمداران و حتی اجتماع وجود ندارد… آموزش عمومی است که می‌تواند به مقدار زیادی راهگشا باشد.

ادامه مطلب »

“هرگز نپذیرفتم که قربانی باشم”

فیلم “دختران آفتاب”، یکی از چهار فیلم فرانسوی بخش مسابقه جشنواره کن ٢٠١٨، شنبه شب به نمایش گذاشته شد. در نشست خبری این فیلم، گلشیفته فراهانی به عنوان بازیگر اصلی آن با بیان اینکه همواره منتظر ساخته شدن داستان زنانی بوده که حاضر به پذیرفتن شرایط اسارت نیستند تاکید کرد: ” خود من هرگز نپذیرفتم که قربانی باشم و همواره در حال مبارزه بودم.” ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی