امروز:   شهریور ۳, ۱۳۹۸    
فيسبوک
آخرین نوشته ها

Archive for اردیبهشت ۲۶ام, ۱۳۹۷

۱۷ ماه می، روز همبستگی با اقلیت‌های جنسی در برابر تبعیض و ستم

هدف گرامیداشت ۱۷ ماه مه در سرتاسر جهان، برنامه‌ریزی و سازماندهی برای آگاهی‌رسانی و ‏کمپین کردن درباره اهمیت مبارزه با همجنسگراستیزی و ‏ترنس‌جندرستیزی است. هدف از این فعالیت‌ها آگاه شدن افکار عمومی، فعالان سایر حوزه‌ها، رسانه‌ها و مسئولان از آسیب‌های جدی نادیده گرفتن، تبعیض، آزار و دشمنی با اقلیت‌های جنسی و جنسیتی از جمله خشونت خانگی، قرار گرفتن در معرض درمان‌های مخرب تغییر گرایش جنسی، ازدواج اجباری، افسردگی، انزوا، کاهش اعتماد به نفس و از دست دادن فرصت‌های شکوفایی در زندگی و ترغیب فعالان و همگان به دفاع از حقوق انسانی همه آحاد بشر با توجه به گرایش جنسی، هویت جنسیتی، بیان جنسیتی و صفات جنسی است…/ ادامه مطلب »

وضعیت پرستاران در ایران بدتر شده است

قائم مقام سازمان نظام پرستاری : وضعیت پرستاران در چهار سال گذشته نه‌تنها بهتر نشده که بدتر هم شده است. معوقه چند‌ماهه در پرداخت کارانه پرستاران وجود دارد. برخی از مراکز مشکل پرداخت کارانه پرستاران تا ۱۱ماه را دارند و می‌توان گفت در دوران آقای روحانی رضایت پرستاران جلب نشده و مخصوصا وضعیت در یک‌سال گذشته باتوجه به مشکلات مالی دولت بدتر بوده و کارانه‌ها عقب افتاده و می‌توان گفت جامعه پرستاری در آستانه انفجار است…/ ادامه مطلب »

اصلاح ماده‌ای که دست مردان را در ممانعت از اشتغال زنان باز می‌گذارد

بنا به آمارهای رسمی نرخ اشتغال زنان در سال ۱۳۹۵ تنها ۱۵ درصد است. فریده اولادقباد، نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با سایت خانه ملت، از تدوین طرح اصلاح ماده ۱۱۱۷ قانون مدنی مصوب ۱۳۱۴ و الحاق ۳ تبصره به آن در مجلس خبر داده است. بر اساس این ماده، شوهر می‌تواند زن خود را از حرفه یا صنعتی که منافی مصالح خانوادگی یا حیثیات خود یا زن باشد منع کند…/ ادامه مطلب »

وکیل محمد ثلاث: موکلم تحت شکنجه اعتراف کرده است

آقای ثلاث پرده از شکنجه و ضرب و شتم خودش توسط ماموران انتظامی تا سر حد مرگ برداشت، بگونه ای که در هنگام دستگیری و بازداشت بر اثر این ضربات ۱۷ نقطه جمجمه وی دچار شکستگی شده و بینایی وی تقریبا از دست رفته است. همچنین شنوایی ایشان نیز دچار آسیب جدی شده است.و زیر فشار چنین شرایطی مجبور به اعتراف و بعدا نیز براثر تهدید و ترس و شرایط انفرادی مجبور به اعتراف شده است../ ادامه مطلب »

جهان بی‌مسئولیت و فلسطین خونین

چگونه است وقتی فلسطینی‌ها به جنایات و اقدمات غیر قانونی اسرائیل اعتراض می‌کنند، با چنان سرکوبی خونین و با مشت آهنین مواجه می‌شوند و گاه هر روز ده ها زن و مرد و کودک به خاک می‌افتند و در جهان یا صدایی شنیده نمی‌شود و یا برخی صرفا به نصحیت دو طرف مبنی بر خویشتن‌داری! بسنده می‌کنند؟ چگونه است زمانی که یک جوان خشمگین و مستأصل فلسطینی، که تا چشم باز کرده با سرزمین مغصوب خود و با ظلم و تبعیض و مشت آهنین رژیم آپارتاید اسرائیل مواجه بوده، سنگی به طرف دشمن پرتاب می‌کند، بی‌درنگ عموم دولت‌ها و بوق‌های تبلیغاتی‌شان در جهان (رسانه به مثابه گوساله سامری نظام سلطه) جوان فسطینی را تروریست و افراطی دانسته و قاطعانه محکوم می‌کنند ولی رفتارهای علنی و خشونت‌های مکرر نظام حاکم اسرائیل را نمی‌بینند …/ ادامه مطلب »

دلیل پخش نشدن مسابقات زنان از تلویزیون: پوشش تیم‌های مقابل زنان ایرانی مطلوب نیست

زنان تیم فوتسال ایران قهرمان دومین دوره رقابت‌های فوتسال زنان آسیا شدند. معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش وجوانان دلیل پخش نشدن مسابقات زنان ایرانی از تلویزیون را اعلام کرد. محمدرضا داورزنی گفته: «حجاب تیم‌های مقابل زنان ورزشکار ایرانی در مسابقات مطلوب نیست و پخش چنین مسابقاتی در چارچوب ارزش‌های نظام نمی‌گنجد.»../ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی