امروز:   تیر ۲۷, ۱۳۹۸    
فيسبوک

Archive for اردیبهشت ۳۱ام, ۱۳۹۷

یاد فرزاد عزیز را گرامی داشتیم

نامه گلرخ ایرایی به مناسبت سالگرد اعدام فرزاد کمانگر
گلرخ ابراهیمی ایرایی، کنشگر مدنی محبوس در بند زنان زندان اوین در پی سالگرد اعدام فرزاد کمانگر، معلم و فعال حقوق بشر نامه‌ای نوشته است. خانم ایرایی در بخشی از این نامه نوشته است “۱۹ اردیبهشت، در حالی که نیزارهای جاده‌ی ورامین را پشت سر گذاشته بودیم با چشمی دوخته به کوه‌های توچال یاد فرزاد عزیز را گرامی داشتیم. ادامه مطلب »

نگاه‌های سنگینی که روح را آزار می‌دهد

با توجه به تغییرات و حضور زنان در جامعه شاهد مشکلاتی از قبیل آزار زنان در مکان‌های عمومی و وسایل نقلیه هستیم که این پدیده فقط مختص به کشور ما نیست. برای کم شدن یا از بین رفتن اینگونه مسائل در جامعه باید آموزش‌های لازم هم‌زمان در مدرسه و خانواده داده شود. در کنار آموزش‌های لازم، شفاف‌سازی و ایجاد حساسیت از طریق رسانه‌ها و برجسته کردن موضوع می‌تواند از راه‌های مناسب در حل این مسئله باشد و  اتصویب لایحه‌هایی همچون منع خشونت خانگی علیه زنان می‌تواند تأثیرات مثبتی در کاهش مشکلات زنان داشته خواهد بود ادامه مطلب »

اجرای طرح اتوبوس به بهانه ترویج بی بند و باری متوقف شد

رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران با ابراز تاسف از اینکه برخی اقدامات برای کنترل و پیشگیری بیماری ایدز با مخالفت‌هایی مواجه می‌شود و برای برخی خوشایند نیست، گفت: بعد از اجرای طرح اتوبوس ایدز برخی گفتند که این کار شما ترویج بی‌بندوباری است و در نهایت این طرح متوقف شد

ادامه مطلب »

آحاد مردم و شهروندان مبارز ایران! – جان رامین در خطر است

دوستان، همراهان و عزیزانی که در هر نقطه از این جهان زندگی میکنید. روز “پنجشنبه-۲۷ اردیبهشت ماه- ۱٣۹۷ خورشیدی” حکم جابجایی اعدام زندانی سیاسی رامین حسین پناهی، به وکیل ایشان و موکلش رامین حسین پناهی ابلاغ شده، این امر حکایت از احتمال اعدام قریب الوقوع “رامین” را دارد. به همین منظور، ااجتماع و طیف های مختلف جامعه ایران و کردستان، انسانهای آزادیخواه و مدافع حقوق بشر در سرتاسر جهان برای لغو این حکم خواستاریم ادامه مطلب »

یادی از پروانه وثوقی،مادرتزرای مهربان کودکان بیمار و از زنان تاثیرگذار

دکتر پروانه وثوق جدا از درمان بیش از هزاران کودک بیمار در ایران و سراسر جهان، بیش از ۱۰۰ عنوان کتاب و مقاله در زمینه بیماری‌های خون و سرطان کودکان تألیف و پزشکان حاذقی را تربیت کرد تا بعد از او راهش را ادامه دهند. مادر ترزای بیمارستان علی‌اصغر سحرگاه دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ پس از یک دوره بیماری، در سن ۷۸ سالگی درگذشت ادامه مطلب »

«کلیه‌فروشی حیثیت ما را در سطح جهان خدشه‌دار کرده است.»

معصومه زیارتی، جامع شناس با  با انتقاد از اوضاع خریدوفروش اعضای بدن در ایران، می گوید: انگار دولت چندان با حضور دلال‌ها مخالف نیست. به نظر من این یک عمل غیرانسانی است که عضوی از بدن یک نفر را که در فقر و نداری به سر می‌برد با کمترین قیمت بخرند و با قیمت‌های نجومی به افرادی بفروشند که هیچ راه دیگری ندارند.» ادامه مطلب »

تجربه غیرمقدس مادری من

مادری متر و مقیاس ندارد تا بخواهیم خود را با آن بسنجیم، همین که تلاش می کنیم در حد توان فرزندی شاد و آرام داشته باشیم قطعا کفایت می کند، مادر خوب مادر تمام وقت نیست، گاهی یک مادر تمام وقت آنقدر خسته می شود که هیچ لذتی از وجود فرزندش نمی برد، گاهی یک مادر تمام وقت آنقدر افسوس آنچه از دست داده است را می خورد که ناخوداگاه فرزندش را تنها مقصر می بیند…می توانیم آن را به شکلهای مختلف انجام دهیم. هرکسی به شیوه خاص خود، و نه همه مثل هم ادامه مطلب »

پانزده سال پیش آمریکا کشورم را نابود کرد

من هم یکی از ۵۰۰ عراقی‌ دور از وطن بودم که بیانیه «نه به جنگ عراق، نه به دیکتاتوری» را امضا کردم. هر کدام‌ از امضاکنندگان از قوم‌های مختلف با سابقه سیاسی متفاوت و بسیاری هم جزو مخالفان و قربانیان رژیم صدام بودند. در این بیانیه حکومت خوفناک صدام محکوم شده بود در عین حال ما مخالف بودیم با «جنگی که باعث مرگ و رنج بیشتر» برای عراقی‌های بی‌گناه می‌شد و تهدیدی برای کشاندن کل منطقه به هرج و مرج خشونت‌آمیز بود ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی