2018 می 28
  امروز:   تیر ۱, ۱۳۹۷    
فيسبوک
تازه ترین مطالب
انتخاب موضوع موردنظر
طنز
طنز

Archive for می 28th, 2018

اندیشیدن در اتحاد

گفتگو با جودیت باتلر

ما نمی‌توانیم به مقوله‌ زنان فکر کنیم بدون اینکه درباره طبقه بیندیشیم. این مقوله‌ها از پیش بخشی از یکدیگر هستند و محورهای قدرت از هم جدا نیستند. البته، کسانی که درباره ی «طبقه» نظریه‌پردازی کرده‌اند، همیشه به زنان توجه نشان نداده‌اند و فمینیست‌ها نیز گاه بر پدرسالاری [بیشتر] تمرکز دارند تا بر طرد طبقاتی. اما ما به توصیفاتی غنی‌تر از آنچه این چارچوب‌ها فراهم کرده‌اند، نیاز داریم. … ادامه مطلب »

۳۷ هزار نفر مبتلا به ایدز در ایران

حدود ۳۷ هزار نفر مبتلا به ایدز در کشور شناسایی شده اما به نظر می رسد که تعداد مبتلایان دو برابر این میزان باشدبالاترین آمار شیوع این بیماری مربوط به کلانشهرهایی مانند تهران است…آمار زنان مبتلا به ایدز در حال افزایش است و طی دو سال گذشته  به ۱۰ برابر افزایش پیدا کرده است ادامه مطلب »

رد دعوت حسن روحانی برای افطاری

از سوی آناهیتا همتی و مهنار افشار

آناهیتا همتی بازیگر سینما و تئاتر ایران، با نوشتن متنی انتقادی خطاب به حسن روحانی، نسبت به گسترش فقر و ناکارآمدی حکومت در حل مشکلات جامعه، قوانین عقب افتاده، سانسور و سرکوب هنرمندان و معترضان اعتراض کرد و دعوت به افطاری ریاست جمهوری را رد کرد….مهناز افشار، بازیگر سینما با انتشار تصویر آتنا دائمی فعال حقوق بشر محبوس در زندان اوین، در پاسخ به مراسم افطاری دعوت حسن روحانی را رد کرد ادامه مطلب »

هفتم خرداد (بیست و هشتم مه) روز جهانی بهداشت قاعدگی

قاعدگی از مهم‌ترین مراحل رشد در دختران است اما در فرهنگ ما به دلیل آن‌چه «شرم» گفته می‌شود از آن چندان سخنی به میان نمی‌آید. در حالی که هم مردان و هم زنان در مورد قاعدگی باید بدانند و آگاهی کسب کنند و بدون شرم صحبت کنند. در بسیاری کشورهای مردسالار پریود شدن را مریضی می‌دانند، جرم می‌دانند، غیربهداشتی و ناپاکی می‌دانند ادامه مطلب »

اولین زن راننده تاکسی و اولین زن کتابفروش در عراق

اولین راننده تاکسی زن در عراق می گوید که با انتخاب این شغل کلیشه های جامعه عراق را شکسته است و استقلال مالی دارد و متکی به کسی نیست… اولین  زن کتابفروش شهر بغداد دختر جوان بیست و هفت ساله‌ عراقی است به نام «برأ البیاتی» که مدیر و صاحب‌امتیاز کتابفروشی و انتشارات تازه تاسیس «برأ» است. وی فارغ التحصیل رشته مهندسیست ادامه مطلب »

آرشیو مطالب قدیمی