امروز:   تیر ۳۰, ۱۳۹۸    

Archive for خرداد ۱۰ام, ۱۳۹۷

به‌مناسبت اول ماه ژوئن، روز جهانی کودک وضعیت کودکان در ایران، زندگی با طعم ناامیدی

اول ماه ژوئن (۱۱ خردادماه)، مصادف است با روز جهانی کودک. اگر بخواهیم نگاهی اجمالی به وضعیت کودکان در کل جهان بیندازیم، متأسفانه به‌رغم اینکه سطح آگاهی اکثریت عظیمی از مردم جهان ارتقا یافته است، اما چشم‌اندازهای موجود وضعیت مطلوبی را پیشِ رویِ ما نمی‌گذارد. در ایران به‌خصوص در طول یکی دو دهه گذشته، جنبش‌های مدنی و فعالان حقوق کودک، عرصه‌هایی گسترده‌ برای دفاع از حقوق کودکان گشودند و موفقیت‌هایی هم به‌دست آوردند، اما به‌دلیل ماهیت ضد مردمی رژیم حاکم، این مهم با مشکل‌ها و سدهایی گوناگون مواجه گردید../ ادامه مطلب »

یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون کودک در معرض فقر، تبعیض و جنگ هستند

یک سازمان خیریه‌ای حمایت از کودکان در گزارشی در آستانه روز جهانی کودک شرایط زندگی برای بیش از نیمی از کودکان جهان را تهدیدآمیز توصیف کرده است. در فهرست این بنیاد، ایران از میان ۱۷۵ کشور، رتبه ۸۶ را کسب کرده است. در این رده‌بندی ایالات متحده در رده ۳۶، روسیه در رده ۳۷ و چین در رده ۴۰ جای گرفته‌اند. کشور آفریقایی نیجر در رده‌بندی این نهاد از نظر وضعیت زندگی کودکان، آخرین رتبه را به خود اختصاص داده است. ../ ادامه مطلب »

حال این مادر خراب است + عکس

اول ژوئن روز جهانی کودک و فقر روزافزون خانوار به ویژه کودکان در ایران:
در همسایگی قبرستانی متروک، زیر سایه سنگین بی مروتی ها زنی تنها خیمه زده است. نامش نمی برم اما او شجاع ترین زن دنیاست. شبها را بیدار به صبح می رساند تا جنبنده ای، حیوانی، ناکسی خواب سنگین کودکانش، پسر ۳ ساله و دختر ۷ ساله اش را آشفته نکند. زنی که از جور نامردمی ها بار ناداشته های خود را بر دوش گذاشته و به خانه ای مخروبه پناه برده تا که بیند ایام پیش رو چه سرنوشتی برایش دارد…/ ادامه مطلب »

واکنش پوران درخشنده به آزارجنسی اخیر : از وزارت ارشاد بپرسید چرا نمی‌گذارند

پوران درخشنده کارگردان فیلم جنجالی «هیس، دختران فریاد نمی‌زنند» که تلاش داشت تابوهای اجتماعی درباره حرف زدن از آزار جنسی که شامل دختران می‌شود را بشکند در واکنش به آزار جنسی گروهی در مدرسه‌ای در غرب تهران گفت: چرا نباید کسی که در زمینه مشکلات و آسیب‌های اجتماعی تحقیق می‌کند، بتواند فیلمسازی کند؟ مگر نتیجه فیلم هیس دختران چیزی جز آگاه شدن خانواده‌ها بود و تکانشان نداد؟../ ادامه مطلب »

تفکیک جنسیتی در سازمان محیط زیست ایران

درست یک سال پس از این که «حسن روحانی»، رییس دولت «تدبیر و امید» طرح تفکیک جنسیتی «محمدباقر قالیباف»، شهردار سابق تهران را «تفکر قرن قجری» خواند و آن را متوقف کرد، «کریم شافعی»، معاون حقوقی سازمان حفاظت محیط زیست دستور اجرای این طرح را در معاونت خود صادر کرده است../ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی