امروز:   مهر ۲۶, ۱۳۹۸    

Archive for تیر ۱۲ام, ۱۳۹۷

مبارزات دادخواهانه مادران پارک لاله ایران نه ساله شد

نه سال از آغاز حرکت مادران پارک لاله ایران، در ششم تیرماه ۱۳۸۸، در اعتراض به بازداشت و شکنجه و کشتار و محرومیت مردمی که برای ساده‌ترین خواسته خود به خیابان آمده بودند، می‌گذرد. حرکتی که خودجوش آغاز شد و دادخواهانه ادامه یافت و به هیچ فرد و گروه و سازمان سیاسی داخلی و خارجی وابستگی ندارد و همچنین با افراد و گروه‌های وابسته به حکومت مرزبندی دارد… ادامه مطلب »

محکومیت یکی از دختران انقلاب به بیست سال حبس

عباس جعفری دولت‌آبادی٬ دادستان عمومی و انقلاب تهران خبر از محکومیت یکی از دختران خیابان انقلاب به بیست سال حبس داد. به گفته دولت آبادی این پرونده با اتهام «تجاهر به بی‌حجابی» به دادگاه رفته است و متهم آن که دادستان تهران به نام او اشاره‌ای نکرده است با همین اتهام به بیست سال حبس محکوم شده است! ادامه مطلب »

ویدیو/ اعتراضات مردمی در اهواز، آبادان و ماهشهر و نوشته‌ای از فوتبالیست مردمی

یک روز بعد از اعتراضات شبانه در خرمشهر که توسط نیروهای انتظامی سرکوب شده و مردم تشنه‌ی آب هدف گلوله قرار گرفتند، در شهرهای اهواز، آبادان و ماهشهر اعتراضات ادامه یافته است.  و نوشته‌ای از «مسعود شجاعی»، کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران برای زادگاهش خوزستان… ادامه مطلب »

سرکوب، راه حل بحران آب نیست!

خرمشهر: مأموران امنیتی به روی معترضان آتش گشودند؛ اعتراض‌ها به بی‌آبی در خرمشهر به خشونت کشیده شد و به ادعای منابع محلی، مأموران امنیتی به سمت معترضان تیراندازی کردند. در ویدئوهایی که از اعتراض‌های شنبه شب ۹ تیر در خرمشهر منتشر شده اند، صدای تیراندازی شنیده می‌شود. مأموران همچنین از گاز اشک‌آور برای متفرق‌کردن معترضان استفاده کردند. ادامه مطلب »

قانون جدید سوئد درباره تجاوز جنسی اجرایی شد: سکوت دیگر علامت رضا نیست

پارلمان سوئد ماه مَی امسال قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن رابطه جنسی بدون اعلام رضایت صریح هر دو طرف تجاوز یا تعرض جنسی محسوب می‌شود. این قانون جدید یکشنبه اول ژوئیه / ۱۰ تیر اجرایی شده است. پس از اوج‌گرفتن جنبش #metoo قانون جدید تجاوز جنسی در سوئد تصویب شد. ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا و فرانسه اعدام یک نوجوان در قم را محکوم کردند

اتحادیه اروپا اعدام یک فرد زیر سن قانونی در ایران را محکوم کرد. این فرد که ابوالفضل چزانی شراهی نام داشت به دلیل قتل در سن ۱۴ سالگی به قصاص محکوم شده و در سحرگاه چهارشنبه ۶ تیر در زندان قم به دار آویخته شد. در بیانیه‌ آمده است: «حکم اعدام برای فعلی که پیش از رسیدن فرد به سن ۱۸ سالگی انجام شده، مخالف آن دسته از موازین بین‌المللی است که ایران را به رعایت پیمان بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی و نیز کنوانسیون حقوق کودک ملزم می‌کند.»

ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی