امروز:   مهر ۲۶, ۱۳۹۸    

Archive for تیر ۲۷ام, ۱۳۹۷

گروه موسیقی بانوان پلاریس به تالار وحدت می روند

گروه موسیقی بانوان پلاریس «ستاره قطبی» پس از اجراهای موفق خود در سال‌های گذشته بار دیگر با منتخبی از آثار ماندگار و خاطره‌انگیز به ۵ زبان جهان توسط ۵ خواننده زن در تاریخ ۲۸ و ۲۹ تیرماه در تالار وحدت به روی صحنه می‌روند.

ادامه مطلب »

یادداشت‌هایی از تهران

«رود»ی که میان «نی» و «چشمه» بود؛ روزهایی دور، زیر پل کریمخان، محل جذابی برای اهل کتاب بود کتاب‌فروشی نشر نی و چشمه کنار هم. نمی‌شد رد شد و سرک نکشید. کتاب‌فروشی جذاب نشر نی حالا کافه شده و بستنی می‌فروشد. کتاب‌فروشی رود هم جایش را به صنف دیگری خواهد داد. حالا از روزهای اوج زیر پل کریمخان فقط چشمه مانده است. می‌شود در کافه‌ای که از نی مانده نشست. بستنی خورد و امیدوار بود «چشمه» خشک نشود… ادامه مطلب »

پنج سال حبس تعزیری برای نسرین ستوده و طرح اتهامات تازه علیه او

به گفته رضا خندان بیش از یک ماه (چهارشنبه ۲۳ خرداد) از بازداشت نسرین ستوده می‌گذرد و قانوناً باید بازداشت او تجدید یا آزاد می‌شد زیرا قرار بازداشت یک ماه بیشتر نیست ولی هنوز اتفاقی نیفتاده است. وی می‌گوید مصادیق اتهامات ستوده در دادگاهی که به طور غیابی تشکیل و منجر به پنج سال حکم حبس شده شامل مواردی چون تحصن مقابل کانون وکلا، باز کردن صفحه فیسبوک، مصاحبه با رسانه‌های مختلف، ملاقات‌های محرمانه با دیپلمات‌های سفارتخانه‌های خارجی در تهران، عضویت در لگام، صدور بیانیه‌هایی در دفاع از محکومین نفاق و گروهک القاعده، حضور در اغتشاش دراویش و انجام وظیفه قانونی وکالت برای شاپرک شجری‌زاده، یکی از دختران خیابان انقلاب! ادامه مطلب »

نرگس محمدی: قوه قضاییه، آشکارا به‌جای عدالت‌گستری به عدالت‌ستیزی روی آورده است

narges_farzandan.jpgنرگس محمدی در پی ممانعت از سفر خواهرش به فرانسه در نامه‌ای از زندان به رییس قوه قضاییه ضمن اعتراض به این عمل، اعلام کرده که درصورت تداوم این تضییقات و عدم رسیدگی مسئولان دست به اقدام اعتراضی خواهد زد. وی نوشته گویا قوه قضاییه به‌جای عدالت‌گستری به عدالت‌ستیزی و به‌جای کشف حقایق به دفن حقایق و به جای حفظ حقوق شهروندان و متهمان سیاسی به پایمال کردن آن روی آورده و اما اعمال فشار و تحت سیطره گرفتن خانواده‌های بی‌پناه زندانیان سیاسی حتی در حد دیدار خانوادگی، نه فقط امر سیاسی و امنیتی، بلکه افول اخلاق و شرف انسانی است. ادامه مطلب »

ویدئو/تجمع اعتراضی صدها تن از بازنشستگان بانک‌های تهران

صدها تن از بازنشستگان بانک‌های تهران سه‌شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ در اعتراض به عدم همسان‌سازی مقرری‌شان با کارمندان دستگاه‌های دولتی مقابل صندوق بازنشستگی کارکنان بانک‌ها تجمع کردند. معترضان از مدیر صندوق بازنشستگی کارکنان بانک‌ها خواستند یا به وعده همسان‌سازی مقرری بازنشستگان عمل کند و یا استعفا دهد. ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی