امروز:   بهمن ۲, ۱۳۹۸    
فيسبوک
آگوست 2018
د س چ پ ج ش ی
« جولای   سپتامبر »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archive for مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۷

نامه‌ی جدید نسرین ستوده از زندان اوین

به مناسبت آغاز دور جدید اعتراضات مردم  در شهرهای مختلف

ما زندانیان نیز اخباری را می‌شنویم. اعتراض‌های خیابانی، دستگیری و بازداشت، و بازداشت و بازداشت که شاهد آن هستیم. در کنج عزلت و زندان به رویاهایم پناه می‌برم. رویای صلح و دوستی، عفو و بخش، مهر و محبت و رویای برابری. رویای زیستن بی‌هیچ تبعیضی. رویای آنکه کودکانمان فارغ از قومیت و مذهب و جنسیت و هزاران تفکیک دیگر، به رویای عدم خشونت و استقرار قانون می‌اندیشم. به آزادی انتخاب پوشش زنان و انتخاب مذهب می‌اندیشم ادامه مطلب »

جان باخته اعتراضات مرداد ۹۷

به نقل از هرانا تصویر منتسب به رضا اوتادی از شهروندان کرجی که گفته میشود در میانه اعتراضات اخیر در این شهر به ضرب گلوله سلاح گرم جان خود را از دست داده است.

بیمارستان؛ کارخانه‌ی تولید و توزیع درمانزمان مطالعه:

چرا سیستم اداره‌ی بیمارستان‌های دولتی این‌قدر ناکارآمد است؟ چرا فشار همه‌جانبه‌ی این وضعیت باید مستقیماً متوجه فرودستان یعنی بیماران و رتبه‌های پایین کادر درمانی باشد؟ این ترکیب زمانی معنادار می‌شود که به یاد بیاوریم خانه کارگر نیز که قرار است حامی حقوق و مطالبات کارگران باشد، در انحصار کارفرمای اصلی یعنی دولت نئولیبرالی مستقر و کارفرمایان است. آیا ایده‌ی «خصوصی سازی خدمات دولتی به منظور ارتقای کیفیت و افزایش کارآمدی خدمات» که در سیاست‌های تمام دولت‌های پس از جنگ در ایران نقش محوری داشته، راه‌حل مناسبی برای حل بحران بخش دولتی است؟ ادامه مطلب »

فمینیسم لیبرال چیزی را تغییر نمی‌دهد،

فقط به رفتار مردان اعتبار می‌بخشد
فمینسیت‌­های لیبرال به‌منظور باز پس گرفتن واژه‌هایی مشخص – مثل «روسپی» – بر این عقیده‌اند که باید قدرت مردانه را از آنها حذف کنند. اما این کار زمانی عملی است که مردان بخواهند از شر نگرش‌هایی خلاص شوند که باعث می‌شود این واژه‌ها به ذهنشان خطور کند ادامه مطلب »

توصیه وکیل نستوه، سلطانی داغدار

به همکاران و روزنامه نگاران درباره زندانیان بی‌پناه

«نشستم یک گوشه که عبدالفتاح سلطانی می گوید کارم دارد، یعنی پدرداغدار چه کارم دارد؟ کنارش که می نشینم می گوید: امروزصبح از در زندان که بیرون آمدم خانواده های زندانی های تظاهرات تهران را دیدم، زیاد بودند، باید پنجاه شصت نفرشان در اوین باشند. در باره شان اطلاع رسانی کنید. به وکیل های حقوق بشری هم بگویید که بروند سراغ شان و زودتر وکالتشان را قبول کنند، این جور زندانی ها خیلی بی پناهند» ادامه مطلب »

گزارشی از پنجمین روز موج جدید اعتراضات خیابانی

در شهرهای مختلف ایران نسبت به وضعیت اقتصادی
از روز سه‌شنبه ۹ مردادماه مردم و بازاریان در اعتراض به مشکلاتی نظیر شرایط بد اقتصادی، بیکاری، گرانی و افزایش نرخ ارز اقدام به برگزاری راهپیمایی‌های اعتراضی کردند که این اعتراضات روز شنبه ۱۳ مرداد در کرج، قم و تهران با حضور گسترده‌ مردم برای پنجمین روز متوالی ادامه یافت. بنا بر برخی گزارشات بیش از ۵۰ تن از زنان بازداشت شده در اعتراضات روزهای اخیر به زندان قرچک ورامین منتقل شده و در قرنطینه نگهداری می‌شوند ادامه مطلب »

روز جهانی اشتغال زنان مجرد

رور چهارم آگوست روز جهانی رنان مجرد شاغل است. گروهی که در عرف غلط ما تابعی از پدران و برادران خانواده محسوب می شوند و نقش مستقلی برای آنان قائل نیستند.

عکس از کانال دیگری

 

جدال واژه‌ها در فرهنگ تجاوز

واقعیت این است که در ایران امروز، «فرهنگ تجاوز»‌ هر روز و از راه‌های متنوع توسط حکومت تقویت می‌شود و در شرایطی که دسترسی به اطلاعات آزاد با فشار سانسور و فیلترینگ محدود است، تلاش‌ها برای تغییر این فرهنگ به اندازه‌ای که باید و شاید موثر نیستند ادامه مطلب »

فرهنگ قبیله ای در میان فمینیست ها

در این مطلب با توجه به مثالی به مشخصات یک جامعه ی قبیله گرا اشاره شده است که اکثر ما آن را بارها در جمع های اجتماعی و سیاسی تجربه کرده ایم و رنج برده ایم ولی به این شکل آگاهانه از آن  بعنوان یک معضل نام برده، نداشته ایم.ازجمله ی این مشخصات حاکم بودن روابط به ضوابط است که عمل می کند مثل اعتماد فردی، نفوذ اجتماعی،رو در بایستی و قسامه است ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی