امروز:   بهمن ۲, ۱۳۹۸    
فيسبوک
آگوست 2018
د س چ پ ج ش ی
« جولای   سپتامبر »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archive for مرداد ۱۷ام, ۱۳۹۷

اینجا در سیستان و بلوچستان کودکان گرسنه‌اند!

خشکسالی همه چیز را از مردم سیستان و بلوچستان گرفته است گورستان‌ها و خرابه‌های زابل پر از جوانان معتاد است. مردم از سوءتغذیه و بیماری‌های تنفسی رنج می‌برند و کودکان بدون صبحانه به مدرسه می‌روند، از گرسنگی جانی برای درس خواندن ندارند و گرسنه هم راهی خانه می‌شوند. شرایط در این منطقه بسیار بحرانی است و هیچ فریادرسی هم نیست! ادامه مطلب »

ابتلای ۷۸نفر به ایدز در‌ یک روستای استان چابهار

ابتلای نزدیک به ۱۰۰نفر از اهالی یک روستا شاید در مقابل جمعیت ۲ میلیون و ۷۷۵ هزار و چهار نفری ساکن چابهار چندان به چشم نیاید، اما ترسناک است. در واقع به‌رغم تمام اقداماتی که در زمینه جلوگیری از بیماری ایدز انجام شده، به نظر می‌رسد این بیماری در برخی مناطق‌روستایی اپیدمی شده و در واقع برنامه‌های پیشگیری در این روستا با شکست مواجه شده است… ادامه مطلب »

رفع تبعیض با یک تبعیض جدید

نتیجه تصویری برای عکس ممنوعیت زنان ایرانی و خروج از کشوراعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ۱۳ مرداد ۹۷ طرحی را تصویب کردند که در صورت تصویب نهایی، بانوان نخبه علمی، فرهنگی و ورزشی بدون اذن همسر و تنها با اذن دادستان یا دادگاه صالحه یا سازمان مورد فعالیت‌شان می‌توانند از کشور خارج شوند! کدام قانون‌گذاری -با دلایل کاملا غیرموجه- برای رفع تبعیض علیه نصف جمعیت کشور، طرحی را بیان می‌کند که تبعیضی جدید بین زنان به‌وجود آورد؟ چرا باید بین زنی که مدرک دکتر دارد و استاد دانشگاه است، یا قهرمان ورزشی که خواهان حضور در خارج از کشور است و زن خانه‌داری که بچه‌ای در خارج از کشور دارد و مشتاق دیدار فرزندش است و همسرش به‌‌دلیل توهم عدم‌بازگشتش، او را ممنوع‌الخروج کرده است، تبعیض قائل شد؟ ادامه مطلب »

آیا دوران بی‌قانونی برای کودکان به‌پایان رسیده است؟

اینکه پس از نزدیک به چهار دهه، اکنون جریان بررسی و تصویب قانون حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان را شاهدیم، افشاگر ماهیت کودک‌ستیز رژیم جمهوری اسلامی است. چنانچه در نهایت این قانون- که قاعدتاً نباید هم بی‌نقص باشد- به‌تصویب برسد را باید مثبت ارزیابی کرد. چالش بعدیِ پیشِ روی فعالان حقوق کودک، قاعدتاً باید این باشد که این قانون در عمل هم اجرا شود. در حکومت‌های ضد مردمی، قانون‌هایی خوب هم تصویب می‌شوند اما در مرحلهٔ عمل، با بی‌توجهی عمدی، عملاً بی‌خاصیت و تهی می‌شوند… ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی