امروز:   بهمن ۱, ۱۳۹۸    
فيسبوک
آگوست 2018
د س چ پ ج ش ی
« جولای   سپتامبر »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archive for مرداد ۲۰ام, ۱۳۹۷

میشل بَشله کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد شد

مجمع عمومی سازمان ملل متحد، میشل بَشله، رئیس جمهوری پیشین شیلی، را به ریاست کمیساریای عالی حقوق بشر تائید کرد. او از اول سپتامبر ریاست سازمانی را دارد که با چالش‌های تازه روبرو شده و کنار کشیدن ایالات متحد آمریکا از شورای حقوق بشر، آنرا کم بنیه ساخته است. همچنین به سبب اوجگیری نژادپرستی و بیگانه ستیری و تداوم استبداد در برخی کشورهای جهان اقدامات آن اثرات پُراهمیتی بر حفظ و اشاعۀ حقوق بشر دارد

ادامه مطلب »

اخبار حوزه زنان در هفته گذشته

مجموعه اخبار سیاسی، اجتماعی، حقوقی، اقتصادی ، فرهنگی و ورزشی هفته ی گذشته زنان از ۱۲ تا ۱۹ مرداد ماه: طرح تسهیل خروج زنان از کشور در کمیسیون امنیت مجلس، ازدواج کودکان زیر ۱۳ سال ممنوع می شود، اتهام نسرین ستوده دفاع از زنان معترض به حجاب اجباری، بحث خدمت سربازی دختران، مشکلات زنان دراویش گنابادی زندانی ، فمینیسم اینستاگرامی ،….. ادامه مطلب »

شهابی: حکومت می‌خواهد من کارگر و خانواده‌ام را به زانو دربیاورد

حکومت در این سال‏ها تلاش کرده است هر نوع برون رفتی را در مسیر زندانیان سیاسی و مردمی که منتقد هستند و خانواده های آنها، ببندد. ولی مبارزه انواع و اشکال متفاوتی دارد، می‌توان با دفاع از منافع صنفی تا روشن‎گری، به روش های متنوع به مبارزه پرداخت. برای رضا شهابی تلاش برای این که از پا نیفتد و زمین گیرنشود، یک جور مبارزه مدنی در مقابل فشارهای حکومتی است ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی