امروز:   بهمن ۱, ۱۳۹۸    
فيسبوک
آگوست 2018
د س چ پ ج ش ی
« جولای   سپتامبر »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archive for مرداد ۲۸ام, ۱۳۹۷

تبعیض جنسیتی و افسانه‌ی فرصت های برابر

نگاهی به کتاب زنان و تبعیض

کتاب زنان و تبعیض نوشته‌ی کیت فیگز به بررسی وضعیت زنان در جامعه به‌خصوص در محیط کار می‌پردازد. فیگز ابتدا تعریفی از تبعیض جنسیتی علیه زنان ارائه و سپس به وضعیت زنان در حوزه‌ی اشتغال و محدودیت‌هایی اشاره کرده است که در محیط کار با آن‌ها مواجه می‌شوند. رویکرد کتاب را می‌توان در زمره‌ی آثار فمینیسم لیبرال جای داد، چراکه تأکید نویسنده بیشتر بر موقعیت اجتماعی زنان و عناصر جامعه‌پذیری است که مانع پیشرفت اجتماعی آن‌ها می شود. ادامه مطلب »

فضاهای جمعی برسازنده نشاط جمعی است

رایحه مظفریان

نشاط اجتماعی آثار و پیامدهای فراوانی بر زندگی شهروندان و جامعه دارد. تعلق اجتماعی، همبستگی اجتماعی، مسئولیت پذیری اجتماعی، وفاق اجتماعی، ارتقاء شاخص های سلامت روانی و اجتماعی، افزایش رضایت از زندگی یا رضایت شغلی، پویایی اجتماعی، کاهش هزینه های مردم، افزایش امید در جامعه، زندگی متعادل و با ثبات، ارتقاء کیفیت زندگی، افزایش خلاقیت و نوآوری، کاهش آسیب های اجتماعی (خصوصاً در جوانان) از جمله این پیامدهاست. ادامه مطلب »

گونه شناسی هویت جنبش زنان در افغانستان پس از طالبان٢

براساس مصاحبه ها که با  «۸۰ » تن از فعالان جنبش زنان در افغانستان مصاحبه نموده‌ایم ،۵۶ تن آنها دارای سطح تحصیلی لیسانس و یا دانشجوی این دوره می باشند که از مجموع افراد مصاحبه شده ۷۰ درصد می‌شود .۱۸ تن(۲۲درصد) آنها در سطح ماستری، تحصیلات دارند و ۷ تن(۹درصد) دیگردارای درجه تحصیلی دکترا می‌باشند .این ارقام نشان می‌دهد که جنبش زنان افغانستان را افرادی که دارای تحصیلات عالی و یا در حال فراگیری تحصیلات عالی هستند، شکل می‌دهد ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی