امروز:   بهمن ۶, ۱۳۹۸    
فيسبوک
آگوست 2018
د س چ پ ج ش ی
« جولای   سپتامبر »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archive for مرداد ۳۱ام, ۱۳۹۷

نامه نسرین ستوده در خصوص خودداری از حضور در دادگاه

نسرین ستوده، وکیل و فعال حقوق بشر که از تاریخ ۲۳ خردادماه بازداشت و در زندان اوین نگهداری می‌شود، با نگارش نامه‌ای سرگشاده دلایل عدم حضورش در دادگاه را توضیح داده و در بخشی از نامه خود نوشته: « دادسرای ناحیه ۳۳ که از تابستان ۱۳۸۸ در زندان اوین مستقر شده است و به طور ویژه به اتهامات سیاسی رسیدگی می‌نماید، از ابتدای تاسیس این دادسرا، مورد اعتراض وکلا و حقوقدانان بوده است. زیرا استقرار دادسرا در بخشی از زندان و اعمال روش‌های شدیدا امنیتی در تردد به دادسرای مذکور، مفهومی جز تسلط نهادهای امنیتی بر دادسرای مذکور ندارد که مغایر با اصل استقلال قوه قضاییه است…» ادامه مطلب »

وضعیت رفاهی زنان مهاجر افغان در ایران

نتیجه تصویری برای زنان مهاجر افغان عکسواقعیت این است که کارگران مهاجر افغان، و به‌خصوص زنان مهاجر افغان، به‌عنوان بخشی از طبقه‌ی کارگر و زحمتکش در جغرافیای ایران، تحت استثماری چندگانه هستند و در شرایطی به‌شدت غیرانسانی زندگی می‌کنند. دستمزدهای چندین برابر زیر خط فقر، بیکاری، تغذیه‌ی نامناسب، عدم دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی، آموزشی، نداشتن مسکن مناسب و … ازجمله مشکلات اصلی مهاجران افغان در ایران است. در کنار این مسائل، برخوردهای نژادپرستانه با افغان‌ها، توهین‌ها و تحقیرها، شرایط زندگی آنان را دشوارتر کرده است و فرصت‌های یک زندگی انسانی را از آنان سلب کرده است… ادامه مطلب »

همچنان توسط خانواده شوهرم تهدید می‌شوم

گزارش نشست اکران و نقد و بررسی مستند سینمایی «معصومه»: روز یکشنبه (۲۸ مرداد) نشست اکران و نقد و بررسی مستند سینمایی معصومه به کارگردانی سونا مقدم برگزار شد. در ابتدای مراسم سیمین فروهر مجری برنامه توضیح کوتاهی داد در خصوص اسیدپاشی مبتنی بر جنسیت که بیشتر در روابط صمیمی و خانوادگی رخ می‌دهد. خشونتی که بیشتر به دلایل مسائل احساسی و ناموسی اتفاق می‌افتد… ادامه مطلب »

بهار جاودان؛ به مناسبت سالگرد درگذشت بانوی غزل آزادی، سیمین بهبهانی

ای توده گرسنه و نالان چه می‌کنی
ای ملت فقیر و پریشان چه می‌کنی
چهار سال پیش ۳۱ مرداد، خیلی ها آمده بودند برای وداع با نادره‌ای که دیگر در بین‌شان نبود. فریاد «سیمین بهبهانی، در دل ما می‌مانی» و «سیمین بهبهانی، هویت ایرانی» با کف زدن‌های مکرر فضای تالار وحدت را از مهر به نیمای غزل آکنده کرده بود، آواز «مرا ببوس» چشم خیلی ها را تر کرد. بارها تکرارش کردند، زیر بغضی که سینه شان را می‌فشرد… ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی