امروز:   بهمن ۱, ۱۳۹۸    
فيسبوک
سپتامبر 2018
د س چ پ ج ش ی
« آگوست   اکتبر »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Archive for مهر, ۱۳۹۷

تهدید و بازداشت؛ پاسخ اعتصاب رانندگان کامیون

با وجود تهدید و بازداشت رانندگان اعتصابی، اعتصاب رانندگان کامیون ادامه یافت. طبق گزارش خبرگزاری‌ها شمار رانندگان بازداشت شده تا امروز (شنبه هفتم مهر) به هفتاد تن رسیده است.از اعتصاب‌ رانندگان کامیون، کنفدراسیون عمومی کار،‌ از اتحادیه‌های بزرگ کارگری ایتالیا، جبهه مبارزه نه به ریاضت اقتصادی در این کشور و سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه حمایت کرده‌اند. ادامه مطلب »

رد طرح عدم نیاز به اجازه پدر برای ازدواج دختران بالای ۲۸ سال

رد طرح اجرای علنی احکام اعدام و قطع عضو

عضو کمیسیون قضایی مجلس از رد طرح فراکسیون زنان برای عدم نیاز اجازه پدر برای ازدواج دختران بالغ (بالای ۲۸ سال) در کمیسیون قضایی مجلس خبر داد.طرح دیگری از سوی تعدادی از نمایندگان درمورد نحوه اجرای احکام اعدام و قطع عضو به کمیسیون ارائه شد که در این طرح اجرای علنی احکام اعدام و قطع عضو ممنوع شده بود که این طرح نیز از سوی اعضای کمیسیون رد شد. ادامه مطلب »

دل نوشته ای از روزهایی در زندان

پاییز سال ۱۳۸۹ ساکن بند ۳۵۰ (سیاسی) زندان اوین بودم. از این هم گریزی نبود! در یک عصر جمعه دلگیر به اتفاق تعدادی از همبند های دوست داشتنی آن روزها، در اتاقمان مشغول گپ زدن های همیشگی بودیم که یکی از دوستان از حیاط کوچک زندان به شیشه پنجره اتاق کوبید و با هیجان و خوشحالی گفت که باران می آید! ادامه مطلب »

کارزار منع خشونت خانگی

بیانیه ای با عنوان «خواهان تصویب قانونی همه‌جانبه‌نگر برای پیشگیری و منع خشونت خانگی علیه زنان هستیم» توسط فعالان کارزار منع خشونت خانوادگی در ایران تهیه شده است. از کسانی که با خواسته های بیانیه موافق هستند خواستارند تا این بیانیه را امضا کنند و در صورت تمایل برای دوستان خود ارسال کنند. لینک بیانیه: ادامه مطلب »

گزارش تازه از زندان اوین

فرهاد میثمی سه روز است که به بهداری زندان اوین به زور منتقل شده و از خوردن آب، دارو و تزریق سرم خودداری کرده است. پایان اعتصاب غدای او منوط به منع تعقیب قضایی از رضا خندان است. نسرین ستوده هم به علت وخامت حالش چند روز پیش به بهداری اوین منتقلش کرده‌اند. هفده تن از دراویش زندانی که هم اکنون در اعتصاب غذا به سر می‌برند ادامه مطلب »

‌فمینیسم سوسیالیستی چیست؟

مقالۀ باربارا اِرِنرایک با نام «فمینیسم سوسیالیستی چیست؟» اولین بار در سال ۱۹۷۶ در مجلۀ وین[۱]  چاپ شد و پس از آن مجلۀ جنبش آمریکایی جدید[۲] صفحاتی را به سوسیالیسم و فمینیسم اختصاص داد. پیشگفتاری را که در ادامه می‌آید باربارا به تازگی برای بازنشر مقالۀ خود نوشته است ادامه مطلب »

گلشیفته فراهانی: بدن زن ایرانی مانند یک سرزمین اشغالی است

گلشیفته فراهانی در یک مصاحبه مطبوعاتی در باره‌ی زندگی در تبعید می‌گوید و از تابوی جنسی و باکرگی در ایران و اینکه جمهوری اسلامی تا چه حد بر اعتقادات دینی او تاثیر گذاشته است.کیلیان فورستر، عکاس−ژورنالیست آلمانی با ستاره‌ی ایرانی‌تبار سینمای جهان مصاحبه‌ای انجام داده که در وبسایت خبری آلمانی زبان “ایران ژورنال” منتشر شده است. ادامه مطلب »

سخنرانی۴ زبانه وزیر خارجه اتریش در سازمان ملل + فیلم

وزیر زن امور خارجه اتریش در سخنرانی صلح جویانه ی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به چهار زبان عربی، فرانسوی، اسپانیایی و انگلیسی سخن گفت: توافق‌های خلع سلاح موضوعات اخلاقی محسوب نمی‌شوند بلکه موضوعات حقوقی هستند. حفظ توافق های بین المللی امنیت جهان هستند. اتریش به همراه برخی کشورهای دیگر به پاک‌سازی مین در سوریه کمک می‌کند و به تعهد بشردوستانه خود در قبال یمن می‌افزاید و در منع اشاعه تسلیحات اتمی که متاسفانه در اجرا نیستند، استقبال می کند ادامه مطلب »

گزارش نرگس محمدی از بیماری‌های مشکوک زندانیان در زندان‌های جمهوری اسلامی


۶ مهر ۹۷

متهم می گریزد، اما در آزادی پانصد دوربین نصب میکنند که مبادا دختری به استادیوم برود

پس از آنکه چندتن از این دختران عکس‌های خود در استادیوم را منتشر کردند، نیروهای انتظامی و قوه قضاییه تلاش کردند جلوی ورود دختران به قول خودشان پسرنما را بگیرند و برای همین مدتی است که ماموران زن را مستقر کرده و امروز نیز دوربین مخفی نصب کردند. ماموران امنیتی و انتظامی با قوت هرچه تمام مراقب هستند که مبادا دختری حتی با ریش و سبیل مصنوعی وارد استادیوم شود، در واقع آنها کار دیگری ندارند جز مراقبت از استادیوم ها در مقابل دختران، برخورد با دختران معترض به حجاب اجباری، بازداشت روزنامه نگاران و معترضان و منتقدان و فعالان سیاسی و…/ ادامه مطلب »

کنشگران حقوق زنان هدی عمید، نجمه واحدی و رضوانه محمدی را آزاد کنید

بیش از ۷۵۰ نفر بیانیه‌ای را امضا کردند که خواستار آزادی کنشگران حقوق زنان شده است. این بیانیه، به طور مشخص از هدی عمید، نجمه واحدی و رضوانه محمدی نام می‌برد و در پیامی روشن خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط آن‌هاست. در حالی که متن بیانیه در حال امضا شدن بود، یکی دیگر از فعالان حقوق زنان، مریم آزاد نیز دستگیر شد و به نظر می‌رسد فشار بر روی فعالان حقوق زنان بیشتر شده است. بیانیه، با مروری بر روند بازداشت و نگهداری افراد در بازداشتگاه‌ها، آن‌را فراقانونی و ناقض دادرسی عادلانه دانسته و همچنین خوستار پیگیری و پاسخگویی مقامات دولتی، قضایی و نمایندگان مجلس شده است../ ادامه مطلب »

شرح مشکلات و جدیدترین لیست اسامی زندانیان سیاسی بند زنان زندان اوین

در بند زنان زندان اوین موسوم به بند نسوان همچنان مشکلات فراوانی از جمله کاهش شدید جیره خشک غذای زندان، عدم وجود مواد غذایی باکیفیت در فروشگاه زندان، عدم پاسخگویی دادیار ناظر بر جرائم سیاسی و امنیتی به خانواده‌های زندانیان، مشکلات مربوط به بهداری زندان و عدم رسیدگی پزشکی به زندانیان به چشم می‌آید. گزارش پیش رو به وضعیت و اتهامات ۱۷ زن زندانی سیاسی-امنیتی که در حال حاضر ساکنین این بند را تشکیل می‌دهند اختصاص دارد…/ ادامه مطلب »

بحران مراقبت در سرمایه‌داری

FraserNگفت‌وگوی سارا لئونارد با نانسی فریزر؛

نانسی فریزر استاد فلسفه و سیاست در مدرسه‌ی عالی پژوهش اجتماعی (نیواسکول) در نیویورک و یکی از برجسته‌ترین نظریه‌پردازان انتقادی حال حاضر است. وی همگرایی مسأله‌ساز فمینیسم لیبرالی با سرمایه‌داری را نقد می‌کند و نشان می‌دهد که این خوانش از فمینیسم چگونه برای نظامی مبتنی بر استثمارِ بی‌وقفه ظاهری رهایی‌بخش ارائه می‌کند. فریزر با پیشبرد نقد سرمایه‌داری و بینشی به‌طور ریشه‌ای متفاوت از فمینیسم نشان می‌دهد که چگونه برابری جنسیتی در کانون تمامی مبارزات برای جامعه‌ی برابری‌خواه قرار می‌گیرد. اخیراً نانسی فریزر به طرح موضوعی پرداخته که «بحران مراقبت» می‌نامد… ادامه مطلب »

مهاجرت سالانه ۴۰۰ پرستار به خارج از کشور/انتقاد از تعدیل پرستاران جوان

دبیرکل خانه پرستار از مهاجرت سالانه ۴۰۰ پرستار به خارج از کشور خبر داد. او می گوید: شرایط بیمارستان‌های ما به شکلی است که مردم خدمات مورد نیاز درمانی خود را دریافت نمی‌کنند و خسارت‌های جانی و مالی می‌بینند. وزارت بهداشت هیچ گونه اراده‌ای برای حل مشکلات پرستاران ندارد.پرستاران مشغول به کار هم موانع زیادی پیش رو دارند. به طوری که وزارت بهداشت ورود پرستاران را به عرصه کار مشکل کرده است و پرستاران طرحی را به کار نمی‌گیرد و آنها را تمدید طرح نمی‌کند. ضمن اینکه استخدام وسیع صورت نمی گیرد و شرکتی‌ها هم تعدیل می شوند…/ ادامه مطلب »

بازداشت یک عضو شورای شهر شیراز به دلیل حمایت از شهروندان بهایی بازداشتی در شیراز

یک عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز گفت که مهدی حاجتی عضو این شورا عصر پنجشنبه به دلیل حمایت از بهاییان بازداشت شد. آقای حاجتی پیش از این با انتشار یادداشتی از ۲ تن از شهروندان بهایی که هفته گذشته در شیراز دستگیر شدند، حمایت کرده بود../ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی