امروز:   آبان ۲۱, ۱۳۹۸    

Archive for مهر ۸ام, ۱۳۹۷

تهدید و بازداشت؛ پاسخ اعتصاب رانندگان کامیون

با وجود تهدید و بازداشت رانندگان اعتصابی، اعتصاب رانندگان کامیون ادامه یافت. طبق گزارش خبرگزاری‌ها شمار رانندگان بازداشت شده تا امروز (شنبه هفتم مهر) به هفتاد تن رسیده است.از اعتصاب‌ رانندگان کامیون، کنفدراسیون عمومی کار،‌ از اتحادیه‌های بزرگ کارگری ایتالیا، جبهه مبارزه نه به ریاضت اقتصادی در این کشور و سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه حمایت کرده‌اند. ادامه مطلب »

رد طرح عدم نیاز به اجازه پدر برای ازدواج دختران بالای ۲۸ سال

رد طرح اجرای علنی احکام اعدام و قطع عضو

عضو کمیسیون قضایی مجلس از رد طرح فراکسیون زنان برای عدم نیاز اجازه پدر برای ازدواج دختران بالغ (بالای ۲۸ سال) در کمیسیون قضایی مجلس خبر داد.طرح دیگری از سوی تعدادی از نمایندگان درمورد نحوه اجرای احکام اعدام و قطع عضو به کمیسیون ارائه شد که در این طرح اجرای علنی احکام اعدام و قطع عضو ممنوع شده بود که این طرح نیز از سوی اعضای کمیسیون رد شد. ادامه مطلب »

دل نوشته ای از روزهایی در زندان

پاییز سال ۱۳۸۹ ساکن بند ۳۵۰ (سیاسی) زندان اوین بودم. از این هم گریزی نبود! در یک عصر جمعه دلگیر به اتفاق تعدادی از همبند های دوست داشتنی آن روزها، در اتاقمان مشغول گپ زدن های همیشگی بودیم که یکی از دوستان از حیاط کوچک زندان به شیشه پنجره اتاق کوبید و با هیجان و خوشحالی گفت که باران می آید! ادامه مطلب »

کارزار منع خشونت خانگی

بیانیه ای با عنوان «خواهان تصویب قانونی همه‌جانبه‌نگر برای پیشگیری و منع خشونت خانگی علیه زنان هستیم» توسط فعالان کارزار منع خشونت خانوادگی در ایران تهیه شده است. از کسانی که با خواسته های بیانیه موافق هستند خواستارند تا این بیانیه را امضا کنند و در صورت تمایل برای دوستان خود ارسال کنند. لینک بیانیه: ادامه مطلب »

گزارش تازه از زندان اوین

فرهاد میثمی سه روز است که به بهداری زندان اوین به زور منتقل شده و از خوردن آب، دارو و تزریق سرم خودداری کرده است. پایان اعتصاب غدای او منوط به منع تعقیب قضایی از رضا خندان است. نسرین ستوده هم به علت وخامت حالش چند روز پیش به بهداری اوین منتقلش کرده‌اند. هفده تن از دراویش زندانی که هم اکنون در اعتصاب غذا به سر می‌برند ادامه مطلب »

‌فمینیسم سوسیالیستی چیست؟

مقالۀ باربارا اِرِنرایک با نام «فمینیسم سوسیالیستی چیست؟» اولین بار در سال ۱۹۷۶ در مجلۀ وین[۱]  چاپ شد و پس از آن مجلۀ جنبش آمریکایی جدید[۲] صفحاتی را به سوسیالیسم و فمینیسم اختصاص داد. پیشگفتاری را که در ادامه می‌آید باربارا به تازگی برای بازنشر مقالۀ خود نوشته است ادامه مطلب »

گلشیفته فراهانی: بدن زن ایرانی مانند یک سرزمین اشغالی است

گلشیفته فراهانی در یک مصاحبه مطبوعاتی در باره‌ی زندگی در تبعید می‌گوید و از تابوی جنسی و باکرگی در ایران و اینکه جمهوری اسلامی تا چه حد بر اعتقادات دینی او تاثیر گذاشته است.کیلیان فورستر، عکاس−ژورنالیست آلمانی با ستاره‌ی ایرانی‌تبار سینمای جهان مصاحبه‌ای انجام داده که در وبسایت خبری آلمانی زبان “ایران ژورنال” منتشر شده است. ادامه مطلب »

سخنرانی۴ زبانه وزیر خارجه اتریش در سازمان ملل + فیلم

وزیر زن امور خارجه اتریش در سخنرانی صلح جویانه ی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به چهار زبان عربی، فرانسوی، اسپانیایی و انگلیسی سخن گفت: توافق‌های خلع سلاح موضوعات اخلاقی محسوب نمی‌شوند بلکه موضوعات حقوقی هستند. حفظ توافق های بین المللی امنیت جهان هستند. اتریش به همراه برخی کشورهای دیگر به پاک‌سازی مین در سوریه کمک می‌کند و به تعهد بشردوستانه خود در قبال یمن می‌افزاید و در منع اشاعه تسلیحات اتمی که متاسفانه در اجرا نیستند، استقبال می کند ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی