امروز:   شهریور ۳, ۱۳۹۸    
فيسبوک
اکتبر 2018
د س چ پ ج ش ی
« سپتامبر   نوامبر »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
آخرین نوشته ها

Archive for آبان ۱ام, ۱۳۹۷

نظام مهریه به زنان تامین خاطر نمی‌دهد

زن و مرد که در طول زندگی زناشوئی، مال و اموالی می‌اندوزند و هر دو، حتی در فرض خانه‌دار بودن زن، در این اندوخته سهم یکسان دارند در شرایط کنونی ایران باید شریک‌المال شناخته شده و در صورت وقوع طلاق، اموال به دست آمده نصف بشود. نظام جایگزین نظام مهریه که مبتنی بر برابری است، خواسته و مطالبه و نیاز زنان امروز کشور است. هر گونه به تاخیر انداختن این تحول، جامعه‌ی پریشان حالی را که حکومت ولایت فقیه ایجاد کرده، آشفته‌تر می‌کند…/ ادامه مطلب »

وکیل فرشید هکی: قتل او مشکوک است

محمد مقیمی٬ وکیل خانواده فرشید هکی٬ در خصوص مرگ موکلش٬ گفت: «قتل دکتر هکی از جمله قتلهای مشکوک است و باید دستگاههای قضایی و انتظامی عوامل آن را شناسایی، معرفی و محاکمه نمایند.» و «تا آنجا که به عنوان یکی از وکلای اولیای دم اطلاع دارم، شواهد و سرنخ های مهمی وجود دارد که قطعا می توان عاملان را به دست عدالت سپرد.»../ ادامه مطلب »

چرا به جمعیت زنان بیکار افزوده شده است؟

مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گزارشی وضعیت عرضه نیروی کار زن طی سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۶ را مورد ارزیابی قرار داده است. این مطالعه حاکی از آن است که جمعیت فعال کشور از ۲۳ میلیون و ۳۸۷ هزار و ۶۳۳ نفر در سال ۱۳۹۰ با متوسط نرخ رشد سالانه ۲.۲ درصد به ۲۶ میلیون و ۵۸۸ هزار و ۸۱۹ نفر در سال ۱۳۹۶ رسیده و از نرخ رشد سالانه ۴.۷ درصد برخوردار بوده است. سهم زنان از جمعیت فعال کشور در طول سالهای ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۶ دچار نوسان شده؛ به نحوی که از ۱۶.۲ درصد در سال ۱۳۹۳ تا ۱۹.۷ درصد در سال ۱۳۹۶ متغیر بوده است…/ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی