امروز:   بهمن ۵, ۱۳۹۸    
فيسبوک
نوامبر 2018
د س چ پ ج ش ی
« اکتبر   دسامبر »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Archive for آبان ۱۸ام, ۱۳۹۷

هنرمندان ایرانی و کارزار “هم‌صدایی در برابر تحریم”

شماری از هنرمندان نام‌آشنای ایران در همراهی با کنشگران مدنی کارزاری برای مقابله با تحریم‌های آمریکا راه‌اندازی کرده‌اند. اصغر فرهادی، کیوان کلهر و رخشان بنی‌اعتماد از جمله کسانی هستند که با این کارزار همراه شده‌اند. در نامه‌ توضیحی این کارزار مردم جهان مورد خطاب قرار گرفته‌اند. در این نامه، امضا کنندگان خطاب به مردم جهان گفته‌اند که به عنوان “اهالی فرهنگ و کنشگران مدنی” برآنند تا با زبانی ورای زبان ناکارآمد سیاست با مردم جهان سخن گویند…/ ادامه مطلب »

جنبش صنفی معلمان، یک گام بە پیش

زمانی جنبش موفق می‌شود که نظر سایر اصناف، جنبش‌ها و نیروهای اجتماعی دیگر را بە سوی خود و دفاع از گفتمان خود متمایل کند، فعالیت‌هایش رسانەای شود، تعداد گروندگان بە جنبش هر روز بیشتر شود، دست بە نهادسازی و کادر پروری بزند، حاضر باشد برای اهداف خود هزینە بدهد و کوتاە نیاید و مدام اصرار کند کە تمام فعالیت هایش مطابق قانون است و جز این نیست، و جز از راە مدنی و مسالمت آمیز هیچ راە دیگری در پیش نگیرد.
عکس – معلمان یک مدرسه در شیراز به صورت نمادین سفره خالی پهن کردند./ ادامه مطلب »

«تضییع حقوق شهروندی بهائیان نفرت‌انگیز و مایه سرافکندگی است»

نامه‌ شماری از نواندیشان مسلمان در محکومیّت نقض حقوق بهائیان: تضییع نظام‌مند و ریشه‌دار حقوق شهروندی بهائیان، به ویژه محروم ساختن آنان از امنیّت جانی، حقّ تحصیل، آزادی اشتغال، آزادی دین‌ورزی و نیز اهانت به مقابر و پیکرهای درگذشتگان ایشان، همه و همه نفرت‌انگیز و مایه سرافکندگی است، به ویژه اگر زاده تعصّبات جاهلانه دینی باشد…/ ادامه مطلب »

سالانه ۶۰ هزار نفر به جمعیت زنان سرپرست خانوار اضافه می‌شود/ تبعات زنانه شدن فقر

آمار‌ها نشان می‌دهد ۱۲ درصد خانوار‌های کشور تحت سرپرستی زنان است، اما ۸۰ درصد این زنان فاقد شغل و درآمد لازم بوده و تحت پوشش نهاد‌های حمایتی هستند. آنگونه که رئیس کمییته امداد می‌گوید، ۶۰ درصد خانوار‌های تحت پوشش این نهاد مربوط به زنان سرپرست خانوار هستند، اما «زنانه شدن فقر» به مفهوم جدید در کشور تبدیل شده است…/ ادامه مطلب »

فیلم؛ اینهم پاسخ زیور دخترک زیبای کپرنشین

نتیجه تصویری برای کرمان فیلم زیور دختر کپرنشینزیور دخترک کپرنشین در مقابل یک سئوال: آیا خوشحالی؟…
زیور دختر یک ساربان است که زندگیشان از ساربانی و نگهداری شترهای اربابانی که مالک آنها هستند در بیابانهای کرمان می‌گذرد. در این کلیپ فیلمبردار به محل زندگی زیور و روستایی که در آن زندگی می‌کند رفته و از فقر و محرومیت مطلق آنها گزارش کوتاهی تهیه کرده است… ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی