امروز:   بهمن ۹, ۱۳۹۸    
فيسبوک
نوامبر 2018
د س چ پ ج ش ی
« اکتبر   دسامبر »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Archive for آبان ۲۱ام, ۱۳۹۷

بزرگداشت یکصدمین سالروز حق رای زنان در آلمان

روز ۱۲ نوامبر سال ۱۹۱۸ زنان دو کشور اتریش و آلمان به طور هم‌زمان صاحب حق رای شدند. دریافت حق رای، برآیند مبارزه‌ای طولانی بود که زنان برای کسب حقوق خود در قرن هیجدهم و نوزدهم آغاز کرده بودند . بدست آوردن این حق حاصل سال ها مبارزه پیگیر انه زنان و پشگامانان آنان در جنبش کارگری و کمونیستی بود . ../ ادامه مطلب »

اشک و حسرت در اتوبان‌های اطراف ورزش‌گاه آزادی

فدراسیون فوتبال برای زنان در آزادی یک هزار و ۵۰۰ صندلی جدا کرده بود. اما وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال کم تر از ۹۰۰ زن را گزینش کردند.. آن‌ها باشکوه‌ترین لحظات آزادی را از دست داده بودند این زنان به شوق رسیدن به ورزشگاه، در اتوبوس سرود می‌خواندند و امید داشتند که دست کم به اواخر نیمه اول بازی می‌رسند: «آن‌قدر در این حس لعنتی پرواز کردن غرق شده بودیم که نفهمیدیم راننده‌های اتوبوس فرمان چرخانده‌اند و به سمت جاده مخصوص می‌روند و نه ورودی ورزشگاه!»…/ ادامه مطلب »

نماینده مجلس؛ حدود یک میلیون نفر کودک فاقد هویت گزارش شده است

طیبه سیاوشی نماینده مجلس می گوید “جمعیتی که از کودکان فاقد هویت گزارش شده حدود یک میلیون نفر است که با خانواده‌هایشان به پنج میلیون نفر می‌رسد البته این آمار دقیق نیست اما در هر حال گفته می‌شود چنین جمعیتی از کودکان بی هویت در کشور وجود دارد”. سیاوشی اظهار کرد “ما در مجلس شورای اسلامی مراجعان فروانی از همین کودکان داشتیم که می‌گفتند یارانه نمی‌خواهیم و فقط به ما یک کارت هویت بدهید؛ خب این افراد در آستانه ازدواج و یا هر اتفاقی که در زندگی هر شخص می‌تواند بیفتد قرار دارند اما مدارک هویتی ندارند”…/ ادامه مطلب »

مطالبات معلمان در تحصن ۲۲ و ۲۳ آبان/ حمایت نرگس محمدی از اعتصاب معلمان

کودکان این سرزمین” ا ز ا د گ ی” را از معلمانشان می اموزند و ازادی معلمان در گرو تحقق ازادی بیان و اندیشه شان است.کودکان این سرزمین ” ص ل ح “و “س ع ا د ت ” را از معلمانشان می اموزند و سعادت معلمان در تحقق زیست انسانی شان..شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان سراسر کشور در اعتراض به گرانی وتورم در اعتراض به نادیده گرفتن حق وحقوق پایمال شده عموم مردم وبویژه فرهنگیان، معلمان سراسر کشور را به تحصن اعتراضی در روزهای سه شنبه وچهارشنبه ۲۲ و ۲۳ آبان ماه فرا خوانده اند …/ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی