امروز:   بهمن ۹, ۱۳۹۸    
فيسبوک
نوامبر 2018
د س چ پ ج ش ی
« اکتبر   دسامبر »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Archive for آذر ۲ام, ۱۳۹۷

«زن و مرد نداریم، درد ما مشترک است»

گفتگوی جامعه نو با یکی از زنانی که صدای اعتراض کارگران نیشکر هفت تپه شد. این جمله که در بحرانهای اجتماعی، زنان همواره آخرین نفراتی هستند که سنگرها را ترک می­ کنند نه فقط یک انگاره جامعه شناختی، که تجربه زیسته آدم هایی است که تازیانه بی عدالتی هر روز جسم و روحشان را می­نوازد. زنان در هفت تپه اما همچنان در سنگرها مانده ­اند…./ ادامه مطلب »

نبود حمایت از زنان قربانی خشونت در ایران

با وجود آنکه آمار میزان خشونت علیه زنان در ایران متفاوت است اما همین آمارها نیز نشان دهنده شدت و گستردگی این مشکل است. یک مطالعه ملی که در سال ۱۳۸۳ انجام شد، نشان داد که دو نفر از هر سه زن حداقل یک بار در طول مدت ازدواج با خشونت مواجه شده‌ است. مطالعه دیگری که در اردیبهشت ۱۳۹۶ و توسط یک موسسه خیریه برجسته ایرانی انجام شد نشان داد که ۳۲ درصد از زنان ایرانی در مناطق شهری و ۶۳ درصد در مناطق روستایی، برخی از انواع خشونت خانگی را تجربه کرده‌اند. ../ ادامه مطلب »

ناصر زرافشان: حکومت در مورد قتل‌های سیاسی صلاحیت و توانایی دادرسی ندارد

واقعیت این است که من از همان روزهای نخست هم برای همکاران خود و همه کسان دیگری که در راه دادخواهی این قتل‌ها تلاش می‌کردند این موضوع را روشن کردم که ما برای دادخواهی از هر طریق، هر چه در توان داشته باشیم به کار خواهیم گرفت اما در حوزه قضایی نمی‌توان توقع یک دادرسی عادلانه و بی‌طرفانه را در چنین مواردی داشت و از این رو بالاترین دستاورد ممکن ما در این تلاش این است که واقعیت آن‌چه را که روی داده است برای مردم روشن و به جامعه ابلاغ کنیم./ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی