امروز:   بهمن ۲, ۱۳۹۸    
فيسبوک
ژانویه 2019
د س چ پ ج ش ی
« دسامبر   فوریه »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archive for دی ۲۱ام, ۱۳۹۷

کمپین معلمان سراسر کشور برای «بیمه تکمیلی کارآمد»

معلمان سراسر کشور کمپینی در اعتراض به «بیمه تکمیلی ناکارآمد» راه انداخته‌اند و تاکنون بیش از ۳۰ هزار معلم به آن پیوسته‌اند. این کمپین پس از آن راه‌اندازی شد که بیمه مرکزی در اطلاعیه‌ای بیمه «آتیه‌سازان حافظ» به‌عنوان بیمه تکمیلی فرهنگیان را غیرقانونی اعلام کرد و از سوی دیگر وزارت آموزش و پرورش به معلمان اعلام کرد بین انصراف از بیمه تکمیلی یا تن دادن به قرارداد با بیمه «آتیه‌سازان حافظ»، یک گزینه را انتخاب کنند…/ ادامه مطلب »

«در زندان فقط شلاق صحبت می‌کرد»

«در زندان شکنجه چنان روزانه شده بود که دیگر تنها خود شلاق صحبت می‌کرد… نمی‌توان ادعا کرد که شکنجه در جمهوری اسلامی “فراقضایی” است. در دهه شصت آن را به عنوان تعزیر و تنبیه توجیه شرعی می‌کردند،‌ برای مردم نقشی قایل نبودند که به آنها توضیحی بدهند،‌ و در مجامع خارجی آن را انکار می‌کردند… صدای دادخواهی ما علیه شکنجه شنیده نشد. ولی ما زندانیان قدیمی نیز حالا باید به این کارزار بپیوندیم تا در جامعه حساسیت به وجود آید و اعتراض مدنی شکل بگیرد. چه بسا شکنجه در ایران برای همیشه به گورستان تاریخ برود»../ ادامه مطلب »

فراخوان به تمامی قربانیان شکنجه

قربانیان شکنجه در ایران مرجعی برای دادخواهى ندارند. جناح‌های گوناگون رژیم جمهوری اسلامی و رهبر آن همواره از شکنجه‌گران حمایت و آنها را تشویق کرده‌اند. روزها و هفته‌های آتی صداقت آنها در شعار رسیدگی به شکایت آقای بخشی را نشان خواهد داد.
ضمن تجلیل از اقدام شجاعانه‌ی آقای اسماعیل بخشی، تمامى قربانیان شکنجه را فرا می‌خوانیم که با استفاده از همه‌ی امکانات رسانه‌ای ـ از جمله وبسایت‌ها و شبکه‌هاى اجتماعى ـ به افشاى شکنجه‌هایی که بر آنان رفته بپردازند. ../ ادامه مطلب »

مادران پارک لاله: برای پایان دادن به سرکوب و شکنجه، متحدانه به پا خیزیم!

بازداشت و شکنجه و اعدام فعالان سیاسی و معترضان در حکومت اسلامی، مخصوص امروز نبوده و چهل سال است که تمامی دست اندرکاران این حکومت خون ریز، «متحدانه» جنایت کرده‌اند و بهترین و عاشق ترین و شجاع ترین عزیزان ما را به ناعادلانه ترین و شنیع ترین شکل ممکن، بازداشت و شکنجه کرده و کشته و سر به نیست کرده‌ و پاسخی نیز به دادخواهان و جامعه نداده‌اند. در شرایطی هم که مجبور به پاسخ‌گویی شده اند، با وقاحت تمام دروغ گفته‌اند و نه تنها شکنجه و قتل های دولتی را انکار کرده، بلکه در مواردی حتی زندانی بودن برخی فعالان سیاسی را انکار کرده اند…/ ادامه مطلب »

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های آذربایجان خواستار بررسی نقش سلمان خدادادی در مرگ زهرا نویدپور شدند

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های تبریز، دانشگاه آزاد تبریز، شهید مدنی آذربایجان و صنعتی سهند خواستار بررسی نقش سلمان خدادادی در مرگ زهرا نویدپور شدند. چندی قبل زهرا نویدپور با انتشار فایل‌های صوتی و ویدیویی اعلام کرده بود که سلمان خدادادی، نماینده ملکان در مجلس٬ به او تجاوز کرده است… / ادامه مطلب »

اسماعیل بخشی را تنها نگذاریم

شکنجه در جمهوری اسلامی ایران در جای مهم‌ترین شیوه‌ی حکومتی با هدف “سناریو سازی” و مستند ساختن اوهام رهبر جا افتاده است. شکنجه همیشه شامل حال خطاکار نمی‌شود، بلکه شامل حال کسی می‌شود که زیر شکنجه اقاریر کذبی می‌کند و از آن اقاریر، جناحی که او را دستگیر کرده یا دزدیده، منتفع می‌شود. فرقی می‌کند کدام جناح؟../ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی