امروز:   بهمن ۳۰, ۱۳۹۸    
فيسبوک
ژانویه 2019
د س چ پ ج ش ی
« دسامبر   فوریه »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archive for بهمن ۱ام, ۱۳۹۷

خارجی ها، بیشترین کودکان کار ایران هستند

فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی می توانند به تابعیت ایران درآیند

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی می‌گوید ۶۵ درصد کودکان کار و خیابان اتباع غیرایرانی هستند و ۹۰درصد این کودکان از کشور افغانستان وارد ایران می‌شوند.ه‌ طوری‌که ۶۵ درصد آنها اتباع غیرایرانی هستند که عمدتا به صورت غیرمجاز وارد کشور شده‌اند…. از اعضای کمیسیون قضایی مجلس گفت که با تصویب کمیسیون قضایی مجلس فرزندان حاصل ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی می توانند با ارائه درخواست به تابعیت ایران درآیند، این کار تا قبل از ۱۸ سالگی با درخواست مادر و بعد از ۱۸ سالگی با درخواست خود فرد انجام می شود ادامه مطلب »

اعتراف‌گیری عین سرکوب آزادی بیان است

روز گذشته دستگاه تبلیغی صدا وسیما با انتشار ویدیویی با عنوان “طراحی سوخته” کوشید پرده بر واقعیت‌های تلخ جامعه¬ی ایران بکشد و اعتراض‌های مردم از جمله کارگران به شرایط سخت زندگی‌شان را توطئه‌ی “بیگانگان” و سناریوی از پیش طراحی شده جا بزند. «”اعتراف‌گیری” و نمایش تلویزیونی آن در طی چهار دهه‌ی اخیر مقدمه‌ی یورش‌ بیشتر به منتقدان و معترضان بوده و نقش توجیه‌گر سرکوب‌های آتی را بر عهده داشته و در کنار این، به ایجاد رعب و وحشت میان مردم دامن زده است ادامه مطلب »

مردانی که قهقهه سر می‌دهند و زنانی که می‌گریزند

این قصه ناآشنایی برای زنان این سرزمین و بسیاری از زنانی که در جوامع مردسالار زندگی می‌کنند نیست. جوامعی که زن را قسمتی از دارایی مردان برمی‌شمارند. جوامعی که پسرانش از همان کودکی می‌آموزند که آن‌ها صاحب بی‌چون و چرای فضاهای عمومی و خصوصی هستند…ما ناامنی را سال‌هاست در نبود قوانین حمایتی که قانون‌گذاران لابد لزومی برای تصویب آن نمی‌بینند تجربه کرده‌ایم. کدام دختربچه‌ای ست که در راه برگشت به خانه از مدرسه متلک نشنیده باشد… کدام زنی است که در راه بازگشت به خانه از سوی مردی بیگانه در خیابان، تاکسی و دیگر مکان‌های عمومی به ناگاه لمس نشده باشد؟  ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی