امروز:   بهمن ۳۰, ۱۳۹۸    
فيسبوک
ژانویه 2019
د س چ پ ج ش ی
« دسامبر   فوریه »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archive for بهمن ۳ام, ۱۳۹۷

زندانیان زن و اتهامات جنسی: به کرده و نکرده‌ات اعتراف کن

متهم کردن زندانیان به روابط جنسی و تحقیر و فشار جنسی و استفاده از روابط خصوصی آنها برای اعتراف‌گیری حتی منحصر به زندانیان سیاسی هم نیست. در سلول کوچک بند ۲۰۹، سه زن که مدتی همبند بودند، شب‌ها از ماجرای بازجویی برای هم تعریف می‌کردند. یکی دانشجویی ۲۲ ساله بود و دیگری زنی ۵۰ ساله. نفر سوم روزنامه‌نگاری ۳۰ ساله. یکی از جنبش دانشجویی می‌آمد، دیگری تمایلات چپ داشت و سومی به شغلش متهم بود. نقطه اشتراک بازجویی‌ها، تمایل بازجو با به اصطلاح کارشناس پرونده به زندگی خصوصی آنها بود. چرا ازدواج کرده یا نکرده‌اند… ادامه مطلب »

چرا قشر فرودست‌ از «بسته حمایتی» جا ماند؟!

چرا قشر فرودست‌ از "بسته حمایتی" جا ماند؟!حداقل ده میلیون نفر شاغل در بخش غیررسمی اقتصاد که بیش از نود درصد آنها متعلق به دو دهک درآمدی پایین هستند، قربانی عدم شفافیت می‌شوند و از ۲۰۰ هزار تومان بسته حمایتی محروم می‌مانند. به راستی چرا اقتصاد ما تن به شفاف‌سازی نمی‌دهد؟! کارش بسته‌بندی سبزیجات است؛ در خانه‌ای قدیمی در جنوب شهر که به سبک خانه‌های استیجاری ارزانِ دهه ۴۰ اتاق‌های بسیاری گرداگردِ حیاط گردآلود نشسته‌اند، زندگی می‌کند. روزها با مینی‌بوس از آزادی می‌رود اسلامشهر و در یک کارگاه خانگی، کار بسته‌بندی سبزیجات انجام می‌دهد. کاری سخت و طولانی که از ساعت ده صبح تا پاسی از شب ادامه دارد. کاری که نه بیمه دارد و نه حداقل حقوق… ادامه مطلب »

بیداد حکومت اسلامی؛ ۳ عضو کانون نویسندگان ایران زندانی شدند

در پی احضار رضا خندان (مهابادی)، کیوان باژن و بکتاش آبتین اعضای کانون نویسندگان ایران به شعبه‌ی دادگاه انقلاب اسلامی و زندانی کردن آنها، کانون نویسندگان ایران در اعتراض به این عمل بیانیه‌ای منتشر کرده است: «آزادی اندیشه و بیان و نشر در همه‌ی عرصه‌های حیات فردی و اجتماعی بی‌هیچ حصر و استثنا حقِ همگان است. این حق در انحصار هیچ فرد، گروه یا نهادی نیست و هیچ‌کس را نمی‌توان از آن محروم کرد.»… ادامه مطلب »

«مرجع رسیدگی به شکایت اسماعیل بخشى درباره «شکنجه» صلاحیت نداشته است»

۲۱ وکیل دادگستری طی یک نامه سرگشاده گفته‌اند که دادستانی شوش به عنوان مرجع رسیدگی کننده به شکایت اسماعیل بخشى با موضوع شکنجه وی در طول مدت بازداشت صلاحیت لازم را نداشته است. این وکلا در بخشی از نامه خود می‌گویند “اسماعیل بخشی، کارگر و شهروند ایرانی می‌باشد و خواست وی مطالبات قانونی صنفی بوده است که این روزها مورد حمله تبلیغات منفی سازمان‌یافته و نسبت‌های ناروا از سوی صداوسیما و برخی مسئولان نیز قرار گرفته است. بی‌تردید اظهار نظر قبل از صدور حکم، بر خلاف قانون و ممنوع می‌باشد”… ادامه مطلب »

«طرح سوخته»

مهرانگیز کار: امنیتی‌های شکنجه‌گر تصور کردند موفق شده‌اند و به هنگام اقاریر را پخش می‌کنند و بعد تظاهرات اعتراضی کارگران کاملا جنبه امنیتی پیدا می‌کند و با آچار فرانسه‌ی «اقدام علیه امنیت ملی» و «همدستی با دشمن» و این لاطائلات ۴۰ ساله، اعتراض سراسری کارگران گرسنه، شریف، سختکوش و صبور ایرانی خفه می‌شود. اما این طرحشان سوخت. دو انسان باهوش، بخشی و قلیان، این طرح را سوزاندند. چگونه؟… ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی