امروز:   آبان ۲۲, ۱۳۹۸    

Archive for اسفند ۳ام, ۱۳۹۷

تیم ملی فوتبال زنان در آستانه «باید ببازی»

تیم ملی فوتبال زنان ایران٬ پس از اعلام میزبان این دوره از مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۰ با بحران مواجه شد. بر اساس تصمیم فیفا میزبان مرحله دوم از مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۰ ٬ اسرائیل است. طبق قانون جمهوری اسلامی ایران هیچ شهروند ایرانی حق ورود به سرزمین‌های اشغالی را ندارد. به همین دلیل تیم ملی فوتبال زنان که در حال آماده‌سازی برای بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ است و به تازگی در تورنمنت هند هم شرکت کرده‌ نمی‌تواند در این مسابقات شرکت کند../ ادامه مطلب »

در زندان زنان چه می گذرد؟

صبا کرد افشاری و یاسمن آریانی دو بازداشتی روز ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ هستند که هر کدام به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بودند. آنها تجربه حبس در بازداشتگاه وزرا، زندان قرچک و بند نسوان زندان اوین را دارند. آن ها به مناسبت ۲۲ بهمن و تحت عنوان عفو از زندان آزاد شدند، این دو در این گفتگو در مورد شرایط زندان، مشکلات و بی قانونی هایی که با آن مواجه بودند و همچنین ماجرای عفو می گویند …
/ ادامه مطلب »

متولد اوین: یافتن روشنایی از طریق نگاه کردن به تاریکی

مستند «متولد اوین» ساخته‌ی مریم زارعی در شصت‌و‌نهمین دوره‌ی برلیناله به نمایش درآمد و برنده‌ی جایزه‌ی دورنمای سینمای آلمان شد. این فیلم با روایتی تأثیرگذار به موضوع کودکانی می‌پردازد که بخشی از دوره‌ی نوزادی و کودکی خود را در زندان گذرانده‌اند. مریم زارعی، بازیگر و کارگردان ایرانی-آلمانی که خودش در زندان اوین به دنیا آمده با کنکاش پیرامون این مسئله سعی در درک و فهم اتفاقاتی دارد که در سال‌های دهه‌ی ۶۰ برای زندانیان و فرزندان آن‌ها رخ داده است. ../ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی