امروز:   آبان ۲۲, ۱۳۹۸    

Archive for اسفند ۴ام, ۱۳۹۷

چگونه فمینیسم و برابری جنسیتی را از خردسالی به فرزندانمان بیاموزیم؟

 

فمینیسم فقط این نیست که به دختران آموزش دهیم قید لباس صورتی‌هایشان را بزنند. آموزش برابری جنسیتی راجع‌به این است که به کودکان -صرف‌نظر از جنسیتشان- یاد بدهیم، خودشان را همان‌طور که دلخواهشان است بروز دهند و این‌گونه هویت واقعی‌شان را کشف کنند. در ادامه، ۸ روش کاربردی برای آموزش فمینیسم به کودکان شرح داده می‌شود… / ادامه مطلب »

مطالبه‌گری معلمان: دگرگونی در شکل و محتوا

معلمان ریشه‌ی بسیاری از مشکلات فعلی از جمله ناایمن بودن مدارس، ناکارآمد بودن قراردادهای بیمه تکمیلی و زندانی بودن همکاران خود را در فضای کلان سیاسی و اقتصادی جستجو می‌کنند و خواستار تغییر مناسبات عام‌تر حاکم مانند خصوصی‌سازی‌های گسترده و ازجمله خصوصی‌سازی آموزش، استیلای مافیاهای رانتی و معضلات و آسیب‌های متعدد اقتصادی و اجتماعی هستند؛ و این دقیقاً همان مسیری است که سایر مطالبه‌گران همسو مانند کارگران در حال طی کردن آن هستند…/ ادامه مطلب »

کانون صنفی معلمان ایران (تهران): حمایت از خواسته‌های بازنشستگان آموزش و پرورش

متاسفانه میان خواسته‌های نازنشستگان آموزش و پرورش و عملکرد مسئولان (و نه وعده‌های آنان) تفاوت بسیار چشمگیر است و افزایش ناچیز حقوق‌ها در ابتدای هرسال، هرگز کمترین رضایت بازنشستگان را تأمین نمی‌نماید که هیچ، به ویژه در سال جاری باتوجه به تورم وحشتناک ایجاد شده در شش ماه گذشته و پیش‌بینی تورم بیشتر برای سال آینده، نگرانی و تشویش خاطر هرچه بیشتر آنان را فراهم نموده است…/ ادامه مطلب »

از بی خبری مسئولان تا جا ماندن دختران از پرواز

مستوره یزدانی سرپرست تیم شهرداری سیرجان: از طرف حراست ورزشگاه خیلی با ما بدرفتاری شد. بازیکنانمان تا ساعت ۱۳ کنار پیاده رو مانده بودند تا اینکه ۱۳ و ۳۰ دقیقه اجازه ورود دادند و ساعت ۱۴ هم بازی شروع شد. اما تمام بازیکنانمان که بین ساعت ۱۴ تا ۱۶ بلیت داشتند از پرواز خود جا ماندند…/ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی