امروز:   آبان ۲۲, ۱۳۹۸    

Archive for اسفند ۷ام, ۱۳۹۷

«لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت قابل اصلاح نیست»

غلامحسین محسنی اژه‌ای، معاون اول و سخنگوی قوه قضائیه در مورد سرنوشت لایحه تامین امنیت زنان علیه خشونت گفت این لایحه اصلاح‌پذیر نیست و احتیاج به بازنگری اساسی دارد. با وجود گذشت بیش از ۷ سال از تدوین این لایحه، هنوز بر سر نوع مجازات‌های پیش‌بینی‌شده برای خشونت‌گران اختلاف نظر وجود دارد… ادامه مطلب »

ازدواج کودکان در افغانستان: دختری در بطن مادر، نامزد پسر ۱۱ ساله

شامگاهِ یک زمستان در دهکده‌ای درهلمند، جشن و پایکوبی به رسم سنتی برپا می‌شود. در دهکده‌ای که فرهنگ‌های دیرینه و سنت‌های به‌جا مانده از گذشتگان، هنوز حکم‌فرمایی می‌کنند. خویشاوندان دور و نزدیک، جشنی دارند تا آوازه آن به گوش همگان در محله بپیچد. خانواده‌ای در این دهکده، در ولسوالی گرشک هلمند، پسر بچه ۱۱ سالهِ‌شان را با یک نوزاد ۴۰ ‌روزه، نامزد می‌کنند. پسر اما بی‌خیال از این ماجرا به کار مشغول است… ادامه مطلب »

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان؛

 فراخوان تحصن سراسری فرهنگیان از ۱۲ تا ۱۴ اسفندماه
شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان با انتشار بیانیه ای معلمان سراسر کشور را به اعتصاب و خودداری از رفتن به کلاس های درس در روزهای ۱۲، ۱۳ و ۱۴ اسفند ماه ۹۷ فراخوانده است. در این بیانیه آزادی فعالان صنفی فرهنگی، رفع تمام موانع قانونی برای فعالیت آزاد تشکلهای صنفی به عنوان مطالبات اصلی معلمان ذکر شده است. این شورا اعلام کرده است در صورت عدم تحقق مطالباتشان برنامه های بعدی اعتراضی خود را اعلام خواهد کرد. ادامه مطلب »

به دلیل محدودیت ها در ایران

می توان از رویکرد پوپولیسی در جنبش زنان بهره برد

آیا مطالبه‌ی حجاب، سیاسی است؟ فعالان جنبش زنان، باید در مورد حجاب در چه عرصه‌هایی کنشگری کنند؟ عرصه مقاومت در زندگی روزمره یا سیاست کلان؟ عصر ارتباطات نقش موثری در پیدایش و رونق جریان‌های پوپولیستی در جنبش زنان ایرانی داشته است. فمینیست‌های ایرانی نظرات متفاوتی درباره رویکرد فعالان زن با موضوع حجاب و پوپولیسم و کنشگری در جنبش زنان دارند ادامه مطلب »

سوگندها قربانی طرد اجتماعی می شوند

نشست «سوگندی که شکسته شد» بازخوانی پرونده دختران ساکن محلات حاشیه از دیدگاه مددکاری، جامعه شناسی و روان شناختی است که با حمایت جمعیت امداد دانشجویی- مردمی امام علی (ع) برگزار شد.سوگند و مینا دو دختر نوجوان از محلات حاشیه تهران بودند که به خاطر داشتن خانواده ناسالم، رشد در محله ای پر از معضلات اجتماعی، فقر و در نهایت طرد از اجتماع و بی پناهی، اقدام به خودکشی کردند. ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی