امروز:   بهمن ۲۹, ۱۳۹۸    

Archive for اسفند ۱۰ام, ۱۳۹۷

ازدواج سفید و انگیزه‌های رویارویی با آن

گرایش به این سبک از ازدواج در ایران سه دلیل دارد: یک: پیروی از رفتارها و روش‌های جهان نوین در برخورداری از آزادی حق انتخاب سبک زندگی. دو: پیچیدگی و دشواری‌های ازدواج سنتی که افزون بر هزینه‌های سنگین و نامعقول مالی، هم تعهدات نامعقول به دنبال دارد و هم تبعیض جنسیتی را به صورت سازمان‌یافته، نهادینه می‌کند. سه: واکنش انتقادی به سبک زندگی تعریف‌شده از سوی حکومت مذهبی. حاکمیت دینی ایران، مأموریت مخالفت با ازدواج سفید را به مداحان سپرده است …/ ادامه مطلب »

تولد در زندان؛ وضعیت اسفناک زنان و کودکان متهمان امنیتی در زندان اوین

از آبان ماه سال گذشته در سالنی مجزا از بند زنان زندانی سیاسی، تعدادی از زنان و کودکان خردسال که گفته می‌شود همسران و کودکان مردان متهم به همکاری با داعش هستند، در شرایطی غیر انسانی و اسفبار محبوس شده‌اند. دو تن از کودکانی که در این بند نگهداری می‌شوند طی زمان بازداشت مادرانشان در زندان به دنیا آمده‌اند و از پیش از تولد تاکنون در زندان به سر می‌برند. دادستان تهران در آبان‌ماه سال گذشته از بازداشت تعدادی از اعضای خانواده‌های این گروه خبر داده بود…/ ادامه مطلب »

«حتی در مقابل آموزش و توانمندسازی کودکان زباله‌گرد مقاومت می‌شود»

یک فعال حقوق کودکان : شهرداری از کار کودکان خبر دارد اما اقدامی در راستای حمایت از این کودکان انجام نمی‌دهد. می‌توان این بچه‌ها را تحت پوشش قرار داد و از این چرخه خارج کرد. البته باید هشدار داد که حل این معضل به معنای پاک کردن نمای بیرونی و خیابانی کار کودکان نیست بلکه این مشکل باید به صورت ریشه‌ای حل شود…/ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی