امروز:   بهمن ۲۹, ۱۳۹۸    

Archive for اسفند ۱۱ام, ۱۳۹۷

اتیسم در دنیای نابرابری‌ها

وزارت بهداشت اعلام کرده است که داروهایی که کودکان اتیسم برای مشکلات خواب و کاهش مشکلات رفتاری مصرف می‌کنند در کنار ام.اس، دیگر جزو بیمه محسوب نمی‌شود. این در حالی است که تخمین زده می‌شود که هزینه‌های یک فرد اتیسم در ماه ممکن است به سه میلیون تومان برسد. هزینه‌های تحمیلی به خانواده این کودکان سه برابر بیشتر از کودکان هم‌سن آنها و بسیار بیشتر از هزینه‌های کودکان عقب‌مانده ذهنی یا معلول جسمی برای خانواده است. براساس آخرین آمار اعلام شده از سوی سازمان بهزیستی، در ایران ۸۰۰ هزار نفر اتیسم دارند. از این تعداد، سه هزار و پانصد هزار نفر تحت حمایت سازمان بهزیستی هستند…/ ادامه مطلب »

واکنش جمهوری اسلامی به گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل

افزایش نارضایتی‌ها در اثر مشکلات معیشتی، اعدام کودک – مجرمان، سرکوب اقلیت‌های دینی، اعمال مجارات اعدام، بازداشت دوتابعیتی‌ها از مواردی‌ بودند که گزارشگر حقوق بشر به آن‌ها اشاره کرده است. او در این گزارش از اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه ایران اظهار نگرانی کرده است . گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور ایران به اعتراضات گروهای اجتماعی در ایران از جمله اعتراضات کارگران و معلمان نیز پرداخته است…/ ادامه مطلب »

گشت ارشاد یا ماشین تولید نفرت؟

گشت ارشاد یا اقدامات پلیس برای مقابله با کم حجابی و بی حجابی و بدحجابی به ماشین تولید نفرت و سوژه به رسانه های خارجی تبدیل شده و مشخص نیست چرا یک کار اشتباه را ادامه می دهند؟ از جیغ زنان لذت می برند یا از قهقهه خانم پی گیر این سوژه در فضای مجازی؟…/ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی