امروز:   بهمن ۲۹, ۱۳۹۸    

Archive for اسفند ۱۲ام, ۱۳۹۷

برای یک لقمه نان دور هم جمع شده ایم

گفت و گو با یک زن کرد شاغل در صنعت

در میان زنانی که در بازار کار ایران اشتغال دارند، شمار زیادی از آن‌ها را زنان کارگر تشکیل می‌دهند که با توجه به تراکم اشتغال زنان در بخش خدمات، به نظر می‌رسد ضرورت شناسایی وضعیت آن‌ها و آسیب‌های این حوزه بسیار ضروری است زنان کارگر، در جامعه ایران از تبعیض‌های چندگانه تاریخی، فرهنگی، اجتماعی و قانونی رنج می‌برند و اولین قربانیان وضعیت بحرانی سیاسی، اجتماعی، اقتصادی در ایران هستند ادامه مطلب »

سپیده دمان ( با یاد مریم)

مریم بی رحمانه توسط همسرش با چاقوی آشپزخانه قصابی شد. بر اثر عمق جراحات وارده بر ریه هایش حتّی چند ساعتی هم نتوانست دوام بیاورد و رفت. رفت وخانواده و دوستانش را در اندوهی عظیم تنها گذاشت…

ادامه مطلب »

یکی بودن مطالبات و مشکلات معلمان و کارگران

و حمایت کارگر هفت تپه از تحصن معلمان

نماینده معلمان رو گرفتند که دنبال حق و حقوق معلمان بوده الان تو زندان.نماینده ما اسماعیل بخشی رو هم گرفتن که دنبال حق و حقوق ما بوده الان تو زندان.معلمان معترضن میگن این خصوصی سازی به ضرر معلم به ضرر دانش آموزه و به ضرر جامعه است. من کارگر هفت تپه هم میگم خصوصی سازی به ضرر کارگر هفت تپه است به ضرر مملکت و جامعه است.دستمزد اونا زیر خط فقر دستمزد ما هم زیر خط فقر ،.. ادامه مطلب »

سومین دور اعتصاب معلمان در ایران آغاز شد + عکس

معلمان در مناطق مختلف ایران آنگونه که پیشتر اعلام کردند، از حضور در کلاس‌های درس خودداری کردند. اعتصاب معلمان در نوبت صبح مدارس در نقاط مختلف «گسترده» و «پرتعداد» گزارش شده است. تحقق آموزش رایگان، همسان‌سازی حقوق معلمان بازنشسته، تامین بیمه درمانی و تامین اجتماعی مناسب و رایگان برای معلمان شاغل و بازنشسته از دیگر خواسته‌های صنفی معلمان اعلام شده است. علاوه بر این معلمان به کالایی‌سازی و پولی‌سازی آموزش معترض هستند و خواستار تحقق آموزش رایگان هستند. آموزش به زبان مادری یکی دیگر از خواسته‌های معلمان معترض است…/ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی