امروز:   بهمن ۲۹, ۱۳۹۸    

Archive for اسفند ۱۳ام, ۱۳۹۷

با یا بی چادر، بگذارید دوست بمانیم

این عکس باعث شد یک قاب جالب به خاطرم بیاید: یکی از روزهای کوهنوردی و تماشای دو زن روی قله؛ یکی باچادر و همراهش تی‌شرتی به تن داشت. تصویر جالبی بود. البته نه صرفا به خاطر چیزی که پوشیده بودند، بلکه به دلیل اینکه با وجود تفاوت پوششی که داشتند دوست و همراه هم بودند. اتفاقی که کمتر در کشور ما رخ می‌دهد ادامه مطلب »

درباره کودک همسری

قبل از انقلاب سن ازدواج دختران براساس قانون خانواده که همان زمان هم بر مبنای شرع اسلام تدوین شده بود ۱۸ سال تمام بود .بعدازانقلاب دیدگاه شرعی دیگری سن ازدواج دختران را نصف و از سن جوانی به سن کودکی یعنی (۹سال ) تقلیل داد ادامه مطلب »

تصویر مربوط به بازی ایران و مراکش

این تصویر مربوط به بازی ایران و مراکش است. نخستین بازی تیم ملی در مسابقات جام جهانی. به همین بهانه مجموعه سیاحتی صفه اصفهان با پیشنهاد علی معینی‌ مدیر شهری شهرداری این شهر، میزبان مردم شد. زنان و مردان توانستند هیجانی ملی را شاید برای نخستین‌بار در کنار هم تجربه کنند. بدون هیچ‌گونه مشکل و حاشیه‌ای. حالا خبر رسیده که معینی‌فر به خاطر برگزاری همین برنامه کارش به زندان کشیده شده‌ است ادامه مطلب »

درددلی با بابا

سفرت سی و یک روز طول کشید. کوله باری رو که ۶۵ سال با خودت کشیدی بر دوشت سنگینی می کرد. اما ما نمی فهمیدیم. خودخواه بودیم و خودخواهانه می خواستیم که باز هم راه بری. می خواستیم که ادامه بدی و کنار ما باشی. اما تو تصمیمت رو ‌گرفته بودی.روزهایی که کنار تخت بیمارستان به صفحه ی مانیتور خیره می شدم و تعداد ضربان قلبتو دنبال می کردم، به خیلی چیزها فکر کردم. به اولین باری که دیدمت. ادامه مطلب »

آغاز تحصن فرهنگیان در روزهای ۱۲، ۱۳ و ۱۴ اسفند ماه

تحصن معلمان زن و مرد  از روز یکشنبه در شهرهای مختلف مهاباد، سقز، سنندج، مریوان، شهرضا ، کرمانشاه، یزد، همدان، شیراز، تبریز، فزوین، کرج، نیشابور، بابل،ساری، … ادامه دارد برای خواستهایی همچون آزادی معلمان زندانی، آزادی تشکلات صنفی و معلمان، متوقف کردن خصوصی سازی آموزش و پروزش. معیشت عادلانه برای معلمان،ایمن سازی مدارس،… ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی