امروز:   بهمن ۲۹, ۱۳۹۸    

Archive for اسفند ۱۴ام, ۱۳۹۷

تبلیغ خشونت بر ضد زنان، راهکار حاکمیت برای تحکیم بنیان خانواده!

پخش برنامه‌ای زن‌ستیزانه از سازمان صداوسیما، که تصویر زندگی زن و مردی در صداوسیما را نشان می‌داد و سپس پخش کلیپ آنها در فضای مجازی، جنجال‌هایی به‌دنبال داشت، زنی که در طول ۲۰ سال زندگی‌اش، به‌کرات کتک خورده و پس از آن ۲۷ بار برای طلاق به دادگاه رفته اما هر بار پشیمان می‌شود و باز هم به کانون خانواده‌ای در سایه کتک باز می‌گردد… ادامه مطلب »

زنان کارگر بخش جدایی‌ناپذیر جنبش سندیکایی زحمتکشان هستند!

به‌مناسبت ۸ مارس روز جهانی زن؛ تعطیلی و رکود کارخانه‌ها و مرکزهای صنعتی- خدماتی بیکاری بخش وسیعی از زنان کارگر طی سالیان اخیر را سبب شده است. بر اثر سیاست‌های تبعیض‌آمیز رژیم ولایت فقیه، دستیابی زنان کارگر به مشاغل صنعتی و حضور آنان در بخش تولید و صنعت بسیار محدود گردیده و به‌ناچار اغلب زنان کارگر در بخش‌های خدماتی مشغول به‌کارند. به‌علاوه گروه بزرگی از زنان کارگر در کارگاه‌هایی کوچک که از شمول قانون کار خارج‌اند به‌کار گرفته می‌شوند. در این کارگاه‌ها از رعایت قانون کار، دریافت دستمزد بر اساس مصوبه شورای‌عالی کار، بهره‌مندی از حق بازنشستگی، بیمه، و دیگر مزایای قانونی خبری نیست… ادامه مطلب »

بیانیه شورای بازنشستگان ایران به مناسبت ۸ مارس

شورای بازنشستگان ایران به مناسبت ٨ مارس (روز جهانی زن) بیانیه ای منتشر کرد. در این بیانیه تاکید شده است: با طرح مطالباتمان روز جهانی زن را گرامی می‌داریم! موقعیت فرودست زنان و مصائب ناشی از آن در همه زمینه‌های اقتصادی و اجتماعی، سیاسی و فرهنگی و جنسیتی تاریخی هزاران ساله به قدمت همه جوامع طبقاتی دارد… ادامه مطلب »

«در صورت تداوم عدم رسیدگی به درخواست هایمان دست به اقدامات اعتراضی خواهیم زد»

نرگس محمدی و نازنین زاغری که اینک در زندان دوران محکومیت خود را می‌گذرانند در نامه‌ای به دادستان تهران با اشاره به اعتصاب غذای سه روزه‌شان در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی و دسترسی به پزشکان معالج و داروها و نادرست بودن اظهار نظر برخی مقامات مسئول مبنی بر برخورداری آنها از امکانات و خدمات پزشکی، حداقل طی ماه‌های اخیر، اعلام کردند که در صورت تداوم عدم رسیدگی به درخواست هایشان دست به اقدامات اعتراضی خواهند زد… ادامه مطلب »

عفو بین‌الملل: به رئیسی برای آزادی نسرین ستوده نامه بنویسیم

defaultعفو بین‌الملل پیشنهاد راه انداختن کمپینی برای آزادی نسرین ستوده، وکیل دادگستری و از مدافعان فعالان حقوق زن را داده است. بخشی از نامه پیشنهادی: «من از شما می‌خواهم که نسرین ستوده را بلافاصله و بدون قید و شرط آزاد کنید زیرا او یک زندانی عقیدتی است که فقط به خاطر فعالیت‌ صلح‌آمیز در راه اصول حقوق بشر زندانی شده است. علاوه بر این لطفا اطمینان حاصل کنید که او به طور منظم با خانواده و وکیل منتخب خود در تماس باشد. من از شما می‌خواهم که فعالیت برای حقوق زنان، از جمله اعتراض مسالمت‌آمیز به حجاب اجباری عملی جنایتکارانه محسوب نشود، و مقررات حجاب اجباری در ایران لغو شود.» ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی