امروز:   بهمن ۲۹, ۱۳۹۸    

Archive for اسفند ۱۵ام, ۱۳۹۷

کارزار فعالان حقوق زنان ۱۲۸ کشور برای پایان دادن به خشونت علیه زنان

فعالان حقوق زنان در ۱۲۸ کشور جهان از سه‌شنبه ۵ مارس، کارزاری عمومی برای پایان دادن به خشونت علیه زنان و دختران به راه‌ انداخته‌اند. این کارزار را سازمان غیرانتفاعی «پیمانی برای همه زنان» برگزار کرده با این هدف که سازمان بهداشت جهانی قطع‌نامه‌ای را در زمینه پایان دادن به خشونت علیه زنان به تصویب ۱۹۳ عضو سازمان ملل برساند. سازمان ملل تخمین می‌زند که ۳۵ درصد زنان سراسر دنیا از خشونت آسیب می‌بینند. ادامه مطلب »

«حجاب مسئله‌ای صرفا پوپولیستی نیست»

گفت‌وگو با محبوبه عباسقلی زاده؛ آیا مطالبه‌ حجاب، سیاسی است؟ فعالان جنبش زنان، باید در مورد حجاب در چه عرصه‌هایی کنشگری کنند؟ عرصه مقاومت در زندگی روزمره یا سیاست کلان؟ عصر ارتباطات نقش موثری در پیدایش و رونق جریان‌های پوپولیستی در جنبش زنان ایرانی داشته است. فمینیست‌های ایرانی نظرات متفاوتی درباره رویکرد فعالان زن با موضوع حجاب و پوپولیسم و کنشگری در جنبش زنان دارند… ادامه مطلب »

پایان سومین دور تحصن معلمان در ایران؛ وزیر اعتراضات را «معدود» خواند

مسئولان تحصن معلمان را معدود خوانده‌اند. نمایندگان معلمان اما تحصن اخیر را باشکوه‌تر از دوره‌های قبل عنوان می‌کنندسومین دور تحصن سراسری معلمان در ایران در اعتراض به مشکلات صنفی و معیشتی، دیروز سه‌شنبه ۱۴ اسفند (پنجم مارس) پایان یافت. شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران که معلمان را به این حرکت اعتراضی فراخوانده بود، روز گذشته در کانال تلگرام خود از پایان این تحصن و «سخنان نسنجیده» وزیر آموزش و پرورش در «واکنش دیرهنگام» به آن خبر داد. ادامه مطلب »

نمایش مستند «در میان امواج»

عصر روز گذشته ۱۴ اسفند گروه بیدارزنی مراسمی را به منظور گرامی‌داشت ۸ مارس، روز جهانی زن، در مؤسسۀ خوانش برگزار کرد. در بخش اول این مراسم، فیلم مستند «در میان امواج» اکران شد و در بخش دوم، مهمانان برنامه مینا کشاورز، تهیه‌کننده و کارگردان این فیلم و فاطمۀ محبعلی مدیر و مؤسس مرکز ترک اعتیاد زنان با دوستان شرکت‌کننده در مراسم گپ‌وگفتی داشتند… ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی