امروز:   بهمن ۲۹, ۱۳۹۸    

Archive for اسفند ۱۸ام, ۱۳۹۷

تشکل‌یابی را گام اول مبارزه در راه عدالت، برابری و آزادی می‌دانیم

جمعی از زنان و مردان برابری خواه به مناسبت هشتم مارس بیانیه ای منتشر کردند. در این بیانیه با اشاره به اهمیت عمل مشترک و سازمانیابی زنان آمده است: نظام حاکم از همه ابزارهای کنترل و سرکوب خود علیه جنبش زنان استفاده کرده و جنبش زنان در نبود امکان تشکل‌یابی و عمل مشترک حتی موفق به کسب ابتدایی‌ترین مطالبات خود نشده است… / ادامه مطلب »

پیام زندانیان سیاسی زن زینب جلالیان ، مریم اکبری منفرد و گلرخ ایرایی به مناسبت ۸ مارس

من زینب هستم، زینب جلالیان، زن کُردی که شاهد صدها جنایت جمهوری اسلامی در زندان و شاهد تهمت، اهانت، شکنجه و از همه بدتر شاهد اعدام ده تن از هم بندیهایم بوده‌ام. آیا دردی بزرگتر از این هست؟! .. مریم اکبری منفرد و گلرخ ایرایی: تاریخ جهان نشان می‌دهد دو مقوله‌ی آزادی و برابری مورد توجه همه‌ی مبارزات سیاسی و اجتماعی بوده و هست و این دو با یکدیگر رابطه متقابل دارند. آزادی بدون وجود برابری جنسیتی منجر به غیر آزادی می‌شود و نابرابری اجتماعی منجر به بی‌ارزش شدن آزادی می‌گردد…/ ادامه مطلب »

مادران پارک لاله: روز جهانی زن بر تمامی زنان مبارز و خستگی ناپذیر ایران فرخنده باد!

هشت مارس، روز جهانی زن، روزی است که تمامی زنان آزادی خواه و برابری طلب و خواهان رفع تبعیض در سراسر جهان گرد هم می‌آیند و همبستگی خود را برای ساختن دنیایی انسانی و بدون تبعیض به طرق مختلف نشان می دهند. در کشورهایی که با سال‌ها مبارزات مردم، آزادی و دموکراسی نسبی برقرار شده است، زنان آسوده تر می‌توانند این روز را گرامی بدارند و به جامعه یادآوری کنند که اگر خواهان دنیایی انسانی هستند، باید به تبعیض و تحقیر و نابرابری جنسیتی پایان دهند …/ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی