امروز:   بهمن ۲۹, ۱۳۹۸    

Archive for اسفند ۲۲ام, ۱۳۹۷

حتی در دوره‌های رونق نیز به تامین نیازهای اساسی کارگران و خانواده‌هایشان توجه نشد

به گفته سعید مدنی خصوصی‌سازی و تعدیل ساختاری دو وجه از مناسبات نئولیبرالیستی است که پس از جنگ شاهد کاربردی شدن آن هستیم. بیش از سی سال از این روند می‌گذرد و دولت‌های مختلف با شوک درمانی‌های ویرانگرشان، نشان داده‌اند که به تداوم این روند باور دارند و برای کاربردی کردن آن از هر امکانی بهره خواهند برد…/ ادامه مطلب »

روز جهانی زن در خیابان کارگر: توزیع کتابچه و تراکت‌ در تهران برای «انقلاب زنانه»

گالری تصویری؛ در روزهای ۱۵و ۱۶ و ۱۷ اسفند به مناسبت هشت مارس «روزِ جهانیِ زن» کتابچه‌هایی با موضوعات «هشت مارس» و «تاریخِ مبارزاتِ خیابانیِ زنان در ایران» توزیع، و بنرهایی در اعتراض به حجاب اجباری در ایستگاه‌های اتوبوس خیابانِ کارگر نصب شد. همچنین پوسترهایی از زنانِ مبارز در خیابان‌ها با شعار «استبداد استبداد است، به هر شکلش محکوم است» و «نان کار آزادی، پوششِ اختیاری» و تراکت‌هایی با نوشته «خانه خیابان کارخانه، انقلابِ زنانه» نصب و توزیع شد… ادامه مطلب »

معارفه ابراهیم رئیسی به‌عنوان رئیس قوه قضائیه: انتصاب بجا یا لج‌بازی با مردم؟

مهرانگیز کار: آیا در چهار دهه‌ی اخیر در ایران از قوه قضائیه‌ای مستقل بهره‌مند بوده‌ایم؟ آیا می‌توانیم در پاسخ به این پرسش که کدام یک از روسای قوه قضائیه در این ۴۰ سال عدالت‌گستر بوده‌اند و در حوزه‌ی برخورد با منتقدین و مخالفان جانب عدالت را مراعات کرده‌اند، پاسخ روشن و بی‌تردیدی بدهیم و یک نام را پررنگ کنیم؟ واقعا منظور آقای رهبر از این انتصاب چیست؟ اهانت به خواسته‌های از انقلاب مشروطه تا کنون یا ماندگاری در قدرت به ضرب کشتاری دیگر از جنس ۶۷ که رئیسی کارشناس و متخصص آن است؟ یا فقط تحقیر جمعیت بزرگی از مردم ساکت که می‌داند دوستش ندارند و به خونش تشنه‌اند؟ ادامه مطلب »

تغییر شرایط اقتصادی و رهایی زن – ایران

زنان بزرگترین قربانیان حکومت اسلامی هستند که از پیشرفت نوسازی اقتصادی تنها بخش استثمار نیروی کار عایدشان شد و با زنجیرهای بسته به‌دست به بازار کار رانده شدند. تناقضی که در نگاه اول به وضعیت زنان در ایران به نظر می‌آید، تناقض درونی نظامی‌ست که سیستم سرمایه‌داری را دنبال می‌کند ولی چون به‌ نام مذهب قدرت را در دست گرفته، رهایی زن را ریزش پایه‌های خود می‌داند. اما زنان ما در طول این ۴۰ سال که زیر فشار دو سنگ آسیاب سیستم سرمایه‌داری و قوانین آپارتاید جنسی مبارزه کرده و می‌کنند، نشان داده‌اند که عکس‌العمل در مقابل سرکوب لزوما تسلیم نیست! ادامه مطلب »

پیام سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه خطاب به کارگران هفت تپه

سندیکای کارگران هفت تپه روز دوشنبه در پیامی خطاب به کارگران این شرکت آنها را فرا خواند همراه با مادر اسماعیل بخشی مبارزه خود برای آزادی نماینده‌شان را تشدید کنند. مادر فداکار و رنج دیده اسماعیل، بعد از پیگیری‌های مکرر در مقابل دادگستری!؟ و عدم دریافت جواب از طرف مسئولین!! به این نتیجه رسید که چاره کار آنجا نیست، بلکه او باید به نیروی همکاران اسماعیل پشت ببندد. به‌همین جهت این مادر رنج دیده در کارخانه حضور پیدا کرد و تعدادی از کارگران که از حضور مادر اسماعیل خبردار شدند در کمال صداقت با او همراه شدند…

ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی