امروز:   مهر ۱, ۱۳۹۸    

Archive for اسفند ۲۸ام, ۱۳۹۷

تشکیلات دمکراتیک زنان ایران حکم سنگین خانم نسرین ستوده را به شدت محکوم می‌کند

محکومیت سنگین خانم نسرین ستوده وکیل و فعال حقوق بشر به ۳۸ سال زندان و ۱۴۸ ضربه شلاق، سبب حیرت افکار عمومی ایران و جهان شده است. تشکیلات دموکراتیک زنان ایران هم‌صدا با همه مدافعان و مبارزان حقوق مدنی و زنان، اقدام ارگان‌های رسمی تصمیم گیرنده در مورد پرونده خانم نسرین ستوده را به شدت محکوم کرده و خواستار لغو این حکم ظالمانه و آزادی این کنشگر فعال و شناخته شده مدافع حقوق بشر و دیگر زندانیان سیاسی زن می‌باشد. آزادی همه زندانیان سیاسی یکی از خواسته‌های مبرم جنبش مردمی و آزادی‌خواهی میهن ما است… ادامه مطلب »

زنان در قرچک و اوین: که زندان مرا بارو مباد/جز پوستی که بر استخوانم

یک سال خورشیدی دیگر در حالی به پایان می‌رسد که زنان روزنامه‌نگار، فعال مدنی و فعال سیاسی زیادی، با اتهامات امنیتی در زندان‌های جمهوری اسلامی به سر می‌برند. برای بسیاری از آنها این چندمین نوروزی است که در زندان می‌گذرانند و هنوز نوروزهای دیگری از حکم‌شان باقی‌ست. اتهام اغلب آنها دغدغه حقوق بشر و صلح و آزادی‌ استادامه مطلب »

برگزاری روز جهانی زن در لندن

روز جهانی زن، روز همبستگی رزمجویانه با مبارزات دلیرانهٔ زنان جهان، امسال همچون ۱۴ سال گذشته به‌دعوت و سازمان‌دهی کمیته هماهنگی حزب‌های کمونیست، با شکوهی ویژه و‌ در مراسمی زیبا و متنوع همراه با شرکت نمایندگان سازمان‌های مترقی و پیکارگر زنان از کشورهای مختلف جهان جشن گرفته شد. برگزاری موفق این جشن در هفته پیش به همکاری نزدیک و هماهنگ «مجمع ملی زنان بریتانیا»، «تشکیلات دموکراتیک زنان ایران»، «زنان ترقی‌خواه قبرس»، «اتحادیهٔ [لیگِ] زنان عراق»، «جنبش زنان یونان»، «جنبش زنان دموکرات سودان»، «سازمان زنان ترقی‌خواه بنگلادش در بریتانیا»، مدیون است… ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی