امروز:   خرداد ۲۸, ۱۳۹۸    
فيسبوک
آخرین نوشته ها

Archive for اسفند ۲۸ام, ۱۳۹۷

تشکیلات دمکراتیک زنان ایران حکم سنگین خانم نسرین ستوده را به شدت محکوم می‌کند

محکومیت سنگین خانم نسرین ستوده وکیل و فعال حقوق بشر به ۳۸ سال زندان و ۱۴۸ ضربه شلاق، سبب حیرت افکار عمومی ایران و جهان شده است. تشکیلات دموکراتیک زنان ایران هم‌صدا با همه مدافعان و مبارزان حقوق مدنی و زنان، اقدام ارگان‌های رسمی تصمیم گیرنده در مورد پرونده خانم نسرین ستوده را به شدت محکوم کرده و خواستار لغو این حکم ظالمانه و آزادی این کنشگر فعال و شناخته شده مدافع حقوق بشر و دیگر زندانیان سیاسی زن می‌باشد. آزادی همه زندانیان سیاسی یکی از خواسته‌های مبرم جنبش مردمی و آزادی‌خواهی میهن ما است… ادامه مطلب »

زنان در قرچک و اوین: که زندان مرا بارو مباد/جز پوستی که بر استخوانم

یک سال خورشیدی دیگر در حالی به پایان می‌رسد که زنان روزنامه‌نگار، فعال مدنی و فعال سیاسی زیادی، با اتهامات امنیتی در زندان‌های جمهوری اسلامی به سر می‌برند. برای بسیاری از آنها این چندمین نوروزی است که در زندان می‌گذرانند و هنوز نوروزهای دیگری از حکم‌شان باقی‌ست. اتهام اغلب آنها دغدغه حقوق بشر و صلح و آزادی‌ استادامه مطلب »

برگزاری روز جهانی زن در لندن

روز جهانی زن، روز همبستگی رزمجویانه با مبارزات دلیرانهٔ زنان جهان، امسال همچون ۱۴ سال گذشته به‌دعوت و سازمان‌دهی کمیته هماهنگی حزب‌های کمونیست، با شکوهی ویژه و‌ در مراسمی زیبا و متنوع همراه با شرکت نمایندگان سازمان‌های مترقی و پیکارگر زنان از کشورهای مختلف جهان جشن گرفته شد. برگزاری موفق این جشن در هفته پیش به همکاری نزدیک و هماهنگ «مجمع ملی زنان بریتانیا»، «تشکیلات دموکراتیک زنان ایران»، «زنان ترقی‌خواه قبرس»، «اتحادیهٔ [لیگِ] زنان عراق»، «جنبش زنان یونان»، «جنبش زنان دموکرات سودان»، «سازمان زنان ترقی‌خواه بنگلادش در بریتانیا»، مدیون است… ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی