امروز:   مهر ۱, ۱۳۹۸    

Archive for فروردین ۶ام, ۱۳۹۸

سیل به تهران رسید

بارش باران ادامه دارد. به سبب تغییرات اقلیمی پیش‌بینی میزان بارش باران به سادگی میسر نیست. تهران و لواسان و البرز و استان مرکزی در آماده‌باش کامل‌اند. سیل به خاورشهر تهران رسید. یکی از نگرانی‌ها سرریز کردن سد کرج است. در استان لرستان اهالی شهر معمولان در محاصره سیل قرار گرفته‌اند. رودخانه الوند در سرپل ذهاب طغیان کرده و در اصفهان سیل به ده‌ها خانه خسارت‌هایی وارد کرده است. ادامه مطلب »

چطور به عنوان پدر یا کارفرما از مادر شاغل حمایت کنیم

امروزه بیش از نیمی از والدین کودکان زیر ۱۸ سال شغل تمام وقت دارند. اما وقتی کودک مریض است چه کسی در خانه شما از کار مرخصی می‌گیرد و در خانه می‌ماند؟ یا اگر صاحب کسب و کار خودتان هستید چگونه به مردی که درخواست مرخصی می‌کند تا در خانه مراقب فرزندش باشد واکنش نشان می‌دهید؟ ادامه مطلب »

گرامی داشت یاد فاطمه مدرسی زن مبارز چپ توده ای

فاطمه مدرسی (سیمین فردین) متولد سال ۱۳۲۷ شهر تهران و فوق لیسانس حسابداری در ششم فروردین ۶۸ توسط رژیم کور دل و نفرت پراکنِ جمهوری اسلامی اعدام شد. او در سال ۶۲ به همراه تنها فرزندش نازلی که یک و سال نیم بیش نداشت و همچنین همسرش دستگیر و روانه ی زندان شد ادامه مطلب »

مروری بر کارنامه ادبی و نشر زنان در سال ۹۷

در این گزارش تحریریه «دیگری» به مناسبت شروع سال نو شمسی تلاش کرده است برخی از آثار منتشر شده زنان را در زمینه رمان، کتاب های ترجمه شده توسط مترجمان زن را بررسی کرده و به خوانندگان خود معرفی کند و اضافه می کند : همچنین نگاهی به جوایز ادبی کسب شده توسط زنان ایرانی می اندازیم. اسامی زنان نویسنده در این جوایز انگشت شمار است و این مساله سوالهای زیادی را پیش روی ما قرار می دهد.. ادامه مطلب »

افزایش آمار کشته های سیل به ۱۹ نفر

رئیس اورژانس کشور از مصدومیت ۹۵ نفر و کشته شدن ۱۹ نفر بر اثر وقوع سیل در سه استان کشور خبر داد. ۱۷ نفر در شیراز، یک نفر در کوهدشت و یک نفر در سرپل ذهاب بوده است.آخرین آمار مصدومان سیل در ۳ استان کشور با اشاره به اینکه سه استان فارس، کرمانشاه و لرستان متاثر از سیل بودند، گفت: ۹۵ نفر در استان فارس مصدوم شدند ادامه مطلب »

درخواست الغای فوری مجوز ساخت‌وساز در۶۲ باغِ تهران

این روزها وقوع سیل‌های متعدد در جای‌جای ایران از جمله گلستان و شیراز خطر پاکتراشی درختان جنگلی، تخریب، و سؤمدیریت محیط طبیعی شهری و روستایی را بیش از هرزمانی نمایان کرده است. مدیریت شهرها و روستاهای ما هر روزه به ساخت و ساز و بلندمرتبه‌سازی در اراضی ملی و باغات به نفع نهادها و افراد خاص دامن زده و آن را توجیه می‌کنند ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی