امروز:   مهر ۱, ۱۳۹۸    

Archive for فروردین ۱۱ام, ۱۳۹۸

بیاد آریم آنان را !!!

در زندان ۹ ساله ام در۳زندان اوین ،قزلحصار و گوهردشت… زن سیاسی که  با کودک خردسالش دستگیر شده بود، برایم می گفت: هر وقت که مرا برای بازجوئی می بردند، بچه نوزادم را تک و تنها روی زمین سلول می گذاشتم و باید می رفتم. در زیر بازجوئی فقط به پسرم فکر می کردم در چه وضیعتی است و امیدوار بودم که سریع شکنجه ها به پایان رسد تا هر چه زودتر به سلول برگردم تا بتوانم کودکم را به آغوش بگیرم ادامه مطلب »

«نافرمانی مدنی درباره حجاب باید به مرحله‌ای بالاتر پرش کند»

یا مطالبه‌ حجاب، سیاسی است؟ فعالان جنبش زنان، باید در مورد حجاب در چه عرصه‌هایی کنشگری کنند؟ عرصه مقاومت در زندگی روزمره یا سیاست کلان؟ عصر ارتباطات نقش موثری در پیدایش و رونق جریان‌های پوپولیستی در جنبش زنان ایرانی داشته است. فمینیست‌های ایرانی نظرات متفاوتی درباره رویکرد فعالان زن با موضوع حجاب و پوپولیسم و کنشگری در جنبش زنان دارند ادامه مطلب »

ترس از رد صلاحیت و طرح مقابله با کودک همسری

پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران در مجلس می‌گوید: ترس از رد صلاحیت باعث شد بسیاری از نمایندگان به طرح مقابله با کودک همسری رای ندهند. اصلا آن روزی که قرار بود رای دهیم، بسیاری از نمایندگان در صحن حضور نداشتند و فضا به سمت ما نبود….سال ۹۷ تمام شد، اما پرونده زنان و حقوق آن‌ها همچنان باز است. «حق ورود به ورزشگاه» «کودک همسری» «منع خشونت علیه زنان» «مهریه» و … مسائلی است که زنان مجلس و جامعه برای رسیدن به آن‌ها از هیچ تلاشی کوتاهی نکردند ادامه مطلب »

همبستگی تشکیلات دموکراتیک زنان ایران با قربانیان فاجعه سیل روزهای اخیر در کشور

ما از کمک‌های بی‌دریغ گروه‌های مردمی و فعالان مدنی ایران به سیل‌زدگان قدردانی می‌کنیم؛ نوروز و بهار سال ۱۳۹۸ با فاجعه سیل خانمان‌سوز و در غیاب هشدارهای ضروری هواشناسی، در شمال و در بسیاری از استانهای ایران آغاز شد. روستاهای زیادی زیر آب رفتند و یا در محاصره آب قرار گرفتند… تشکیلات دمکراتیک زنان ایران ضمن همدردی با مردم سیل‌زده میهن‌مان و تسلیت به قربانیان این فاجعه، خود را در غم آنان شریک دانسته و درود فراوان خود را به گروه‌های مردمی و فعالان مدنی و همه شهروندانی که با امکانات ابتدایی خود به یاری هموطنان سیل زده شتافتند، نثار می‌کند. ادامه مطلب »

«بیش از سه چهارم جوانان ایران مخالف کودک‌همسری هستند»

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که تنها اندکی کمتر از ۲۳ درصد جوانان ایرانی معتقد به ازدواج دختران در سن پایین هستند و ۷۷ درصد [پرسش‌شوندگان] ازدواج در سن پایین را باعث برخی آسیب‌ها دانسته‌اند. درحالی که قوانین مدنی ایران برگرفته از احکام شرعی اسلام حداقل سن ازدواج پسران را ۱۵ سال و دختران را ۱۳ سال تعیین کرده است که تحت شرایطی ازدواج دختران در سن پائین‌تر را نیز مجاز می‌داند!! ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی