امروز:   اسفند ۲, ۱۳۹۸    
فيسبوک
آوریل 2019
د س چ پ ج ش ی
« مارس   مه »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Archive for فروردین ۲۰ام, ۱۳۹۸

گفت و گو با مرد ۳۴ ساله‌ای که با کودک ۱۲ ساله ازدواج کرد

هرگاه سخن از کودک همسری به میان می‌آید به یاد دخترکانی می‌افتیم که به جای کودکی کردن به یکباره همسر بودن را تجربه می‌کنند بی‌آنکه معنای آن را بدانند. پای درد دلشان که می‌نشینیم باورهای کهنه و قدیمی، سلطه‌طلبی بر همسر و حتی لذت‌جویی جنسی را دلیل ازدواج مردانی می‌یابیم که همسران خود را از میان دختربچه‌ها انتخاب می‌کنند. هرچند سخن گفتن از دشواری‌های زندگی برای قربانیان کودک همسری دشوار است اما دختران راحت‌تر از مردان از زندگی خود می‌گویند و کمتر مردی را می‌توان یافت که از دلایلش برای ازدواج بگوید. در این میان اما مسعود مردی است که حاضر شده بدعت شکنی کند و از زندگی و ازدواج خود با دختری بگوید که در ۱۲ سالگی بر سر سفره عقد او نشسته است… ادامه مطلب »

در فجایع طبیعی، از زنان قربانیِ صرف نسازیم

نابرابری جنسیتی در سیل
تعمیم نقش قربانیِ آسیب‌پذیر به همه زنان، باعث به حاشیه رانده شدن آنها و تقویت انگاره‎های مردسالارانه می‎شود. قربانی‌پنداری زنان، مانع از شناسایی ظرفیتها و تواناییهای زنان در پیشگیری و مدیریت بحران در سطح ملی و محلی می‎شود. عدم حضور زنان در صحنه‌های مدیریت و تصمیم‌گیری در مواقع بحران موجب نادیده گرفته شدن نظرات آنها و نیز نیازهای مبتنی بر جنس در نیازسنجی‌ها و ارزیابی خطرات و پیامدها می‌شود و به این ترتیب زنان خواه ناخواه به درجه دوم اهمیت رانده می شود. ادامه مطلب »

کودک همسری نه ممنوع بلکه تقویت و فرزند آوری بیشتر تشویق می شود

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس بیان کرد: بر اساس ماده ۲۹ این طرح دولت مکلف شد به دخترانی که زیر ۲۰ سال  سال ازدواج می‌کنند، هدیه ازدواج پرداخت کند. همچنین او گفت : به ازای تولد هر یک از فرزندان سوم به بعد، پرداخت ۵۰ درصد حق اولاد بیشتر برای کارکنان دولت به ازای فرزندان دوم به بعد شد ادامه مطلب »

نیروهای امنیتی دو تن از امدادرسانان در خوزستان را دستگیر کردند

فرمانده پلیس تهران از دستگیری چهار تن به اتهام انتشار اخبار دروغ در رابطه با سیل خبر داد. منابع خبری نزدیک به فعالان عرب در خوزستان هم گزارش کردند چند تن از امدادگران محلی دستگیر شدند. نیروهای امنیتی احمد کعبی و یعقوب کعبی از اهالی روستای گوریه از توابع بخش شعیبیه را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند. این دو شنبه ۱۷ فروردین بازداشت شدند ادامه مطلب »

گلرخ ابراهیمی ایرایی آزاد شد

 گلرخ ابراهیمی ایرایی، کنشگر مدنی محبوس در زندان اوین دقایقی پیش از زندان آزاد شد. علیرغم پایان یافتن دوره محکومیت با توجه به اینکه پرونده دیگری علیه این فعال مدنی در دوره زندان مفتوح شده، با تودیع  وثیقه ۶۰  میلیون تومانی بطور موقت آزاد شد. همراه با تودیع، یعنی وثیقه ۶۰ میلیون تومانی صورت گرفته است.  لازم به یادآوری است که همسر این زندانی، آرش صادقی نیز هم اکنون در حال تحمل حبس در زندان رجایی شهر کرج است. ادامه مطلب »

مهارت همدلی با خشونت‌دیده را بیاموزیم

«باید یاد بگیریم که افراد را کمتر در پرتو آن چه که انجام می‌دهند و باید انجام دهند ببینیم و بیشتر از دریچه آن چه که رنج می‌کشند ببینیم»‌‌( دیتریش بونهفر کشیشی که توسط نازی ها در سال ۱۹۴۵ کشته شد)…همدلی قرار دادن خودمان در جایگاه دیگران است. همدلی، بیشتر بر درک دلالت دارد، یعنی بفهمیم طرف مقابل چرا چنین کاری می‌کند یا چرا چنین حسی دارد، منشاء این حس چیست، انگیزه این کارش کدام است ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی