امروز:   بهمن ۲۹, ۱۳۹۸    

Archive for فروردین ۲۷ام, ۱۳۹۸

آقایان! به خانه بازگردید!

تصویر مرتبطبرای قرن‌ها، تقسیم کار جنسیتی به‌گونه‌ای رقم خورده که زنان خانه‌نشین باشند و مردان از خانه دور. هر قدم نزدیک شدن زن به حوزه عمومی نیازمند یک قدم بازگشت مرد به خانه است، تا جایی که تعادلی برقرار شود و حضور و مشارکت هر دو جنس هم در خانه و هم در جامعه فراهم شود. نه خانه جای زنان است، نه جامعه ملک طلق مردان. بنابراین باید گفت: آقایان، به خانه بازگردید و سهم‌تان را از کار خانگی ادا کنید… ادامه مطلب »

اعلام برائت فدراسیون بوکس ایران از موفقیت صدف خادم

Iran Sadaf Khademصدف خادم نخستین زن بوکسور ایرانی در نخستین مسابقه رسمی خود حریفش را شکست داد؛ فدراسیون بوکس با انتشار بیانه‌ای از عدم دخالتش در فعالیت بوکسورهای دختر ایرانی خبر داد. تا اینجای کار این ساده‌ترین واکنشی‌ست که از سوی ایران به پیروزی صدف خادم نشان داده شده. صدف خادم روز شنبه در فرانسه نخستین مسابقه رسمی خود را برد؛ آن هم بدون حجاب که در جمهوری اسلامی اجباری است… ادامه مطلب »

زنان موفق ایرانی عرصه‌ی فناوری در دنیا

زنان موفق ایرانی عرصه فناوریزنان در سراسر جهان با وجود تمام مشکلات و چالش‌هایی که با آن روبرو هستند، دست از آرزوها و اهداف خود نکشیده و برای داشتن فردایی درخشان تلاش می‌کنند. در میان تمام زنان جهان، زن‌هایی هستند که علی‎‌رغم تمامی سدها و سختی‌هایی که در سر راهشان قرار گرفته، مصمم‌تر و نیرومندتر با تمام قوا برای اثبات «ما زنان ایرانی می‌توانیم» تلاش کرده و با پشتکار به آرزوهایشان جامعه عمل پوشانده و با موفقیت‌های چشمگیری در عرصه‎های مختلف علوم توانسته‌اند حتی مدیریت غول‌های فناوری دنیا را نیز به عهده بگیرند…

ادامه مطلب »

آخرین وضعیت تازه نرگس محمدی، نازنین زاغری و نسرین ستوده

وکیل مدافع نرگس محمدی که اینک دوران محکومیت خود را در زندان می گذراند از موافقت مسئولان زندان و ضابطان پرونده موکلش با اعطای مرخصی استعلاجی به او خبر داد که برای اتخاذ تصمیم نهایی به دادستان تهران ارجاع شده است. بهزادی راد همچنین در خصوص اعطای مرخصی نازنین زاغری، دیگر موکلش گفته است که تاکنون تصمیمی در این باره گرفته نشده است. این وکیل دادگستری در خصوص برگزاری دادگاه تجدیدنظر نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر نیز گفت که جلسه دادگاه قرار بود در تاریخ ۲۰ فروردین برگزار شود که به خاطر عدم اعزام موکلم از زندان به دادگاه به زمان دیگری موکول شد ادامه مطلب »

دختران انقلاب؛ طغیان علیه بدن‌های رام

دخالت در پوشش زنان ایرانی؛ از نهادهای انتظامی و نظامی گرفته تا همین مردمی که هر روز در واگن‌های مترو، صف‌های اتوبوس، کافه‌ها و غیره به یکدیگر تذکر حجاب می‌دهند و نتیجه هم چیزی نیست جز بگومگو و بعضا زد و خوردهای دو طرفه.اعمال قدرت فقط از سوی نهادهای رسمی دولت صورت نمی‌گیرد، بلکه نهادهای گوناگونی هستند که به این کار مشغولند و حتی روابطی در بطن جامعه وجود دارد که به صورت پراکنده و غیرمتمرکز و با سازوکارهای اغلب ساده به سلطه‌گری و اعمال قدرت بر بدن مشغولند. ادامه مطلب »

” زینب الرازویی”، زنی که اسلام‌گرایان را به ترس و وحشت انداخته است

هفته نامه معروف فرانسوی لوپوئن در تازه ترین شماره خود با ” زینب الرازویی” روزنامه نگار و کاریکاتوریست سابق نشریه طنز “شارلی هبدو” گفتگو کرده است.” زینب الرازویی” زنی که در اسلام گرایان ترس ایجاد می کند، پس از حمله خونین تروریستی اسلام گرایان افراطی به نشریه “شارلی هبدو” از۸ ژانویه سال ۲۰۱۵ تحت محافظت ویژه پلیس فرانسه قرار دارد و چند مأمور پلیس به طور شبانه روزی از وی محافظت و مراقبت می کنند ادامه مطلب »

رأی غیرقابل قبول و شرم‌آور دادگاه بین المللی جزایی

این دادگاه از تحقیق درباره‌ی جنایت‌ها در افغانستان از جمله شکنجه به دست آمریکا سر باز زد
ریس، لاهه، کابل، نیویورک ـ شعبه‌ی مقدماتی شماره‌ی ۲ دادگاه بین‌المللی جزایی (ICC)، با صدور رأیی تاسف‌بار، تصمیم گرفت به درخواست دادستان برای آغاز تحقیقات درباره‌ی وقوع جنایت‌ها در افغانستان و در قلمرو کشورهای دیگر عضو که در برنامه‌ی شکنجه‌ی آمریکا مشارکت داشتند، جواب رد بدهد. ده‌ها هزار قربانی در افغانستان، و قربانیان شکنجه به دست آمریکا، از دادگاه بین‌المللی جزایی خواسته بودند اجازه‌ی تحقیقات را صادر کند ادامه مطلب »
جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی