امروز:   آذر ۱۵, ۱۳۹۸    
فيسبوک
آوریل 2019
د س چ پ ج ش ی
« مارس   مه »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Archive for اردیبهشت ۵ام, ۱۳۹۸

فراخوان شرکت در تجمع روز کارگر و معلم

اول ماه مه (۱۱اردیبهشت) روز جهانی کارگر و روز اعتراض بین المللی کارگران و روز اعلام مطالبات سرکوب شده کارگران است. سندیکای کارگران شرکت واحد، شورای بازنشستگان ایران و گروه اتحاد بازنشستگان در اطلاعیه های جداگانه ای برای تجمع روز یازده اردیبهشت در ساعت ده صبح مقابل مجلس فراخوان داده اند. همچنین در اطلاعیه ی شورای بازنشستگان ایران و گروه اتحاد بازنشستگان اعلام شده است که آن در تجمع روز ۱۲ اردیبهشت به مناسبت روز معلم در برابر اداره ی کل آموزش و پرورش در تهران شرکت می کنند…./ ادامه مطلب »

فعالان مدنی و سیاسی، سالروز تولد نرگس محمدی را جشن گرفتند

در این مراسم وکلای نرگس محمدی از وضعیت پرونده او و وضعیت نگران کننده جسمی و بیماری گوارشی و ریه و اعصاب اش سخن گفتند. همچنین دوستان و هم بندیان نرگس از خاطرات زندان و اطمینان و ایمان وی به فعالیت های مدنی مدتی گفتگو و اظهار امیدواری کردند تا مسئولین زندان و قوه قضائیه به تناسب جرم و حکم صادره توجه اساسی کنند؛ زیرا وضعیت درمان و ملاقات و تماس با خانواده و مرخصی استعلاجی از حقوق اولیه زندانی است که انتطار می رود در اسرع وقت بدان توجه…/ ادامه مطلب »

احضار پیامکی شماری از شهروندان بخاطر “کشف حجاب”

پلیس امنیت اخلاقی تهران به صورت پیامکی تعدادی از شهروندان عمدتا زن را، به دلیل آنچه “کشف حجاب” در خودرو نامیده، به ساختمان پلیس امنیت اخلاقی واقع در خیابان وزرا احضار کرده و خواستار امضای برگه های تعهد مبنی بر عدم تکرار این عمل شده است…/ ادامه مطلب »

با تهدید آمریکا، «بهداشت جنسی» از قطعنامه خشونت جنسی شورای امنیت حذف شد

قطعنامه مقابله با خشونت جنسی در جنگ در شورای امنیت سازمان ملل به تصویب رسید، اما تهدیدهای آمریکا باعث شد که ارجاعات این قطعنامه به ضرورت «بهداشت جنسی و تولید مثل» حذف شود. دولت محافظه‌کار در واشنگتن با «سقط جنین» مخالف است. قطعنامه مقابله با خشونت جنسی در جنگ به ابتکار آلمان تهیه شده بود. ../ ادامه مطلب »

یاسمن آریانی تحت بازجویی و فشار توام با بدرفتاری برای اعتراف اجباری است

یاسمن آریانی و منیره عربشاهی، مادر و دختری که اواخر فروردین ماه سال جاری بازداشت شده‌اند و در زندان قرچک ورامین به سر می‌برند، با تهدید و فشار بازجویان برای اعتراف اجباری روبه‌رو هستند. یاسمن آریانی پیش از انتقال به زندان، به مدت ۹ روز در سلول‌های انفرادی بازداشتگاه وزرا، تحت بازجویی و فشار توام با بدرفتاری برای اخذ اعترافات اجباری درباره فعالیت‌های مدنی خود قرار گرفته است… ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی