امروز:   اسفند ۳, ۱۳۹۸    
فيسبوک
ژوئن 2019
د س چ پ ج ش ی
« مه   جولای »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Archive for خرداد ۱۴ام, ۱۳۹۸

زنگ خطری که شنیده نمی‌شود

جامعه به خبرهای بد و خشونت‌بار عادت کرده است و دیگر خشونت‌بارترین خبرها را هم تنها برای ساعاتی می‌تواند نگاه شهروندان را به خود معطوف کند. پیامک‌های طعنه‌آمیز و طنزآمیز در برخورد با اتفاقات خشن در جامعه مثال روشنی از این بی‌تفاوتی و عادت به خبرهای از این دست در جامعه است، اما با این حال در چند وقت اخیر شاهد اتفاق‌های خشونت‌باری بودیم که به نظر می‌رسد مرزهای خشونت را جابه جا کرده و ضرورت تامل و بررسی بیشتر پدیده خشونت را پیش از پیش گوشزد می‌کند… ادامه مطلب »

بیلبوردهای تبلیغاتی با بار جنسی و جنسیت‌زده در تهران

جلوه‌ای از لمپنیسم در پایتخت: «اخیرا طراحان بیلبوردهای تبلیغی در حرکتی خزنده و آسیب‌زا در برخی از تابلوها با واژگانی دوپهلو و غیراخلاقی و نگارش جملاتی سخیف، سعی در جذب مخاطب دارند و اگر هر فردی چنان واژه‌هایی را در «فونت» بسیار درشت در مسیر اتوبان مشاهده کند یقینا به اهداف زشت طراحان آن پی می‌برد. در تبلیغات اغواگرانه بیلبوردهای شهری معنی معمولی واژه‌ها با “فونتی” بسیار ریز و حتی درون دو پرانتز یا آکولاد آورده، اما معنی سخیف و سبک لغت برجسته می‌شود.» نمونه‌ای از بیلبوردهای تبلیغاتی با محتوای جنسی و جنسیت‌زده (پیام در تصویر سیاه شده است)… ادامه مطلب »

نتایج یک پژوهش: هیچ کشوری تا ۲۰۳۰ به برابری جنسیتی نمی‌رسد

defaultروزنامه گاردین از نتایج پژوهشی خبر داده است که نشان می‌دهد یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون زن و دختر در کشورهایی زندگی می‌کنند که شاخص توسعه جنسیتی در آنها حتی تا سال ۲۰۳۰ نیز امکان رسیدن به برابری جنسیتی را نمی‌دهد. این پژوهش از جمله به ابتکار شبکه بین‌المللی سازمان حقوق زنان انجام شده است… ادامه مطلب »

۲ میلیون بازمانده از تحصیل و ۹ میلیون بی‌سواد در ایران

شمارِ بی‌سوادان نزدیک به ۹ میلیون تن برآورد می‌شود.داشتنِ سواد در جهانِ امروز مهم‌ترین پیش‌زمینه‌ی توانمندسازیِ شهروندان در رویارویی با جهانِ تازه است. زندگیِ روزمره بدونِ برخورداری از سطحی از سواد و آموزش بسیار دشوار است. روابطِ اجتماعی، خرید، مصرف، بهداشت و تندرستی، سفر و در یک کلام همه‌ی فعالیتهای روزانه نیازمندِ برخورداری از سطحی از آموزش و سواد است… ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی