امروز:   فروردین ۲۲, ۱۳۹۹    
فيسبوک
ژوئن 2019
د س چ پ ج ش ی
« مه   جولای »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Archive for خرداد ۲۳ام, ۱۳۹۸

یکصدمین سال تلاش برای لغو کار کودک و بیانیه شبکه یاری به مناسبت روز جهانی مبارزه با کار کودک

واقعیت امر این است که سرنوشت کودکان کار از سرنوشت پدران و مادران رنج کشیده‌‌شان جدا نیست. همان‌گونه که سر نوشت پدر و مادران شان نیز از سرنوشت جامعه و دیگر همنوعان‌شان جدا نبوده و نیست . در چنین شرایطی، بدون اندیشیدن به عوامل به وجود آورنده‌ی فقر و نابرابری در گستره‌ای وسیع و نیز بدون تلاش برای تغییر مسیر گردش ثروت و سرمایه و توازن بخشی بر روابط نامتوازن نیروی کار و سرمایه، چگونه می‌توان سخن از رویای پایان کار کودکان به میان آورد ؟…/ ادامه مطلب »

بیش از یک میلیون نفر به کارزار جهانی برای آزادی نسرین ستوده پیوستند

در نخستین سالگرد دستگیری نسرین ستوده، وکیل دعاوی و مدافع سرشناس حقوق بشر در ایران، بیش از یک میلیون نفر در ٢٠٠ کشور و سرزمین جهان با پیوستن به کارزار تدارک دیده شده از سوی سازمان «عفو بین‌الملل»، خواستار آزادی وی شدند. بگزارش این سازمان امضاهای جمع آوری شده در کشورهای مختلف، به سفارت خانه‌های جمهوری اسلامی ایران تسلیم شده است. سازمان عفو بین‌الملل به همین مناسبت، روز پنجشنبه ١٣ ژوئن / ٢٣ خرداد، در سالروز دستگیری او، گردهمائی‌هائی را در شهرهای گوناگون و از جمله در پاریس سازمان داد…/ ادامه مطلب »

خانواده‌های جان‌باختگان جنبش سبز؛ فراموش نکرده‌ایم به ما ستم شد

خواهر مصطفی کریم‌بیگی می‌گوید چهره‌های سرشناس اصلاح‌طلب اکنون نه تنها از خانواده‌های جان‌باختگان جنبش سبز حمایت نمی‌کنند بلکه گاهی به آن‌ها می‌گویند شما راه خود را از ما جدا کرده‌اید: «اصلاح‌طلبان خود را مالک جنبش سبز می‌دانند اما حقیقت این است که اصلاح طلبان تنها یکی از طیف‌های درگیر و فعال در جنبش سبز بودند. جنبش ۸۸ را باید جدا و مستقل از اصلا‌ح‌طلبان تحلیل کرد.» «شهناز اکملی»، مادر مصطفی کریم‌بیگی به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به تحمل یک‌سال زندان و ممنوعیت از عضویت در فضای مجازی محکوم شده و اکنون با وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد است. ../ ادامه مطلب »

انتقاد مدیرعامل انجمن یاری کودکان از طرح‌ ساماندهی کودکان کار

مدیرعامل انجمن یاری کودکان در معرض خطر با انتقاد شدید از بی نتیجه بودن طرح ساماندهی کودکان کار گفت: این طرح‌ها نتیجه‌ای جز آشوب، دلهره اجتماعی و رشد فزاینده کودک کار و کودک در معرض خطر نداشته است. ساماندهی کار کودک بدون رهایی او از فقر خانواده اش امکان پذیر نیست و باید به اصل موضوع پرداخت، چندین طرح و پروژه براساس گفته یکی از معاونان اجتماعی شهرداری تهران با بودجه‌های میلیاردی اجرا شده و نتیجه‌ای نداشته است…/ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی