امروز:   آبان ۲۳, ۱۳۹۸    
فيسبوک

Archive for مرداد ۲۶ام, ۱۳۹۸

اینجا زنان روزی ۱۰هزار تومان حقوق می‌گیرند!

«یک ماه سرکار می‌روم ۴۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیرم، تازه همکارانم ۳۰۰ هزار تومان می‌گیرند. به من چون فوق لیسانس دارم صد هزار تومان بیشتر از بقیه می‌دهند. شاید این مشکل همه باشد. می‌دانم بیکاری همه جای کشور بیداد می‌کند، می‌دانم دستمزدها چندان بالا و برابر نیست، اما در شهر ما تفاوت دستمزد زنان و مردان باورنکردنی است.»…/ ادامه مطلب »

بازنشستگان علیه گرانی و سقوط معیشت به خیابان می آیند

تشکل های بازنشستگان کشور برای برگزاری یک اجتماع اعتراضی فراخوان داده اند. این تجمع اعتراضی قرار است روز ۴ شهریور ساعت ده صبح در برابر وزارت کار و رفاه اجتماعی برگزار شود ..در فراخوان آنان آمده : بیکاری و تورم و گرانی برای ما غیرقابل تحمل شده ، گویا آنان ثروت ملی را ارث پدری خود دانسته و ما را به غلط و متوهمانه، میهمانان ناخوانده ای فرض کرده اند که هیچگونه حق و حقوقی نداریم…/ ادامه مطلب »

کودک همسری؛ روایت زندگی دختربچه ای که در ۱۳ سالگی باردار شد

سمانه در سن ۱۳ سالگی با اصرار خانواده اش با مردی متاهل ازدواج کرده که و پدر دو فرزند بوده است. او در دروان زندگی با همسرش مجبور به سقط جنین شده و نهایتاً در دوباره باردار و بچه دار شده است. این قربانی کودک همسری می گوید که که به بهانه های واهی توسط همسرش مورد ضرب و شتم قرار گرفته و زمانی هم که به موفق به جدایی از او شده بچه اش را از او گرفته اند. آسیب‌های جسمی و روانی ناشی از کودک همسری ضربات جبران ناپذیری را بر روی زندگی دختران به‌ویژه بارداری‌های زیر ۱۸ سال، مرگ‌ومیر مادران، افسردگی، و بعضاً اقدام به خودکشی در کنار آسیب‌هایی مانند طلاق بازماندن از تحصیل و پایداری چرخه فقر فرهنگی و اقتصادی است…/ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی