امروز:   آبان ۲۳, ۱۳۹۸    
فيسبوک

Archive for مرداد ۲۹ام, ۱۳۹۸

نامه ۲۰۰ زندانی زن از قرچک ورامین: وضعیت ما اسفبار است

زندان قرچک، زندان اختصاصی زنان که از این نظر یگانه است. عکس‌های این صفحه همه از این زندان هستند. عکاس: عرفان کوچری، منبع: تسنیم۲۰۰ نفر از زنان زندانی در بند ۵ زندان قرچک ورامین با انتشار نامه‌ای سرگشاده خطاب به حیات الغیب، مدیر کل سازمان زندان‌های تهران، در اعتراض به «وضعیت بسیار نامناسب این زندان» اعلام کردند که از روز ۲۶ مرداد ماه ۱۳۹۸ «از دریافت جیره غذایی خود در زمان ناهار» خودداری کرده‌اند… ادامه مطلب »

پیامد تورم در ایران؛ فقر مطلق زنان سرپرست خانوار

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌گوید میلیاردها تومان اعتبار برای رفع فقر مطلق خانوارهای تک سرپرست، به ویژه زنان سرپرست خانواده اختصاص داده شده، ولی رشد تورم گاه تا ۷۰ درصد، این منابع را بی‌اثر می‌کند… ادامه مطلب »

بازداشت شدگان روز کارگر؛ نسرین جوادی به حبس و شلاق محکوم شد

اعظم خضری (نسرین جوادی)، از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر توسط دادگاه انقلاب تهران به ۷ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود. جلسه رسیدگی به اتهامات این فعال کارگری در تاریخ ۱۵ مردادماه برگزار شده بود. این فعال کارگری در جریان تجمع روز جهانی کارگر بازداشت و پس از حدود یک ماه با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بود.
به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، نسرین جوادی به ۷ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد… ادامه مطلب »

«مرد شدم، ثبت شدم!»

«بالای ۱۳ سال و کمتر از ۷۰ سال سن داشته باشد و از لحاظ جسمی دارای قدرت بدنی مناسب باشد»، این‌ها دو شرط از مجموع شرایطی است که شرکت “پاک چرخ ایرانیان”، مجری دوچرخه‌های اشتراکی هوشمند با نام تجاری “بیدود”، برای ثبت‌نام کاربران و بهره‌بردن از خدمات این شرکت در وب‌سایت خود آورده است. در میان این شرایط، نامی از جنسیت، به عنوان ملاکی برای ثبت‌نام به میان نیامده. تنها در کنار برشمردن برخی بیماری‌ها، نوشته شده، “خانم‌های باردار اجازه استفاده از خدمات بیدود را ندارند.” ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی