امروز:   آبان ۲۳, ۱۳۹۸    
فيسبوک

Archive for مرداد ۳۰ام, ۱۳۹۸

امکان حضور «زنان» در بازی‌های ملی در «آزادی» فراهم شد

Quellbild anzeigenمعاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر لزوم شکل‌گیری امنیت روانی و اخلاقی در ورزشگاه‌ها جهت حضور زنان ایرانی اظهار داشت که تجربه ثابت کرده در هیچ رشته ورزشی در مسابقات ملی مشکلی برای حضور زنان وجود ندارد و خوشبختانه در رقابت‌های ملی وضعیت به گونه‌ای است که از فضای روانی، اخلاقی و امنیت مطلوب برخوردار هستیم و با حفظ شئونات می‌توانیم شاهد حضور آنها در ورزشگاه‌هایی نظیر استادیوم آزادی و سالن ۱۲ هزار نفری که در آن‌ها رقابت‌های ملی برگزار می‌شود، باشیم… ادامه مطلب »

بیانیه ۱۱۱ نفر از معلمان ایران در اعتراض به دور تازه بازداشت معلمان

یکصد و یازده نفر از معلمان و اعضای کانونهای صنفی معلمان در سراسر کشور با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعتراض به بازداشت چند تن از همکاران خود از جمله: «محمدحسین سپهری»، «هوشنگ کوشکی»، «هاشم خواستار» و «جواد لعل محمدی»، خواهان آزادی بدون قید و شرط تمام معلمان، زنان، کارگران و دانشجویان و فعالان سیاسی و مدنی از زندان شدند…

ادامه مطلب »

آیا توانایی زنان در انجام چند کار همزمان بیش از مردان است؟

default

در زندگی بارها با کلیشه‌هایی روبرو شده‌ایم که روی قضاوت‌ها و تصمیم‌گیری‌هایمان تأثیر گذاشته‌اند یا درک و باورمان را نسبت به دیگران، جنس مخالف و حتی خودمان شکل داده‌اند. یکی از این کلیشه‌ها، بحث توانایی انجام چند کار به‌طور هم‌زمان است. کلیشه‌ رایج در این زمینه این است که زنان در «چندوظیفگی هم‌زمان» یا مالتی تسکینگ(Multitasking) بهتر از مردان هستند… ادامه مطلب »

نسرین ستوده: «تلاش زنان ایرانی برای آزادی و حق انتخاب پوشش تحسین ‌برانگیز است»

هم‌میهنان گرامی و فعالان حقوق بشر!
از داخل زندان، خبرهایی از زنان سرزمین‌ام می‌شنوم که مرا غرق شادی و خوشحالی می‌کند. تلاشی که امروزه بانوان ایرانی برای آزادی و حق انتخاب پوشش‌شان می‌کنند، تحسین ‌برانگیز است. این تحسین بیش از هر چیز به‌دلیل روش مسالمت‌جویانه‌ای است که انتخاب کرده‌اند و در مقابل با احکامی مجموعا چند صد ساله مواجه شده‌اند. ۴۰ سال پیش راهی بس سخت پیش پای ملت ایران گشوده شد. زنان نیز سهم بزرگی از این راه سخت و دشوار را تا به امروز پرداخته‌اند. کنترل شبانه‌روزی، شخصیت و جسم و جان و روح آنان را نشانه رفت اما آنها برخلاف انتظار روییدند و بالیدند و سعی کردند به این کنترل شبانه‌روزی پایان دهند… ادامه مطلب »

افزایش سیستماتیک مجرم خواندن مدافعان حقوق بشر در ایران

تقی رحمانی به نمایندگی از همسرش نرگس محمدی جایزه ‌حقوق بشر شهر وایمار را دریافت کردبرنامه نظارت بر حمایت از مدافعان حقوق بشر درباره‌ «مجرم‌انگاری نظام‌مند مدافعان حقوق بشر» گزارش داده است. این گزارش بر اساس تحلیل ۲۸ پرونده‌ فعالان و وکلای حقوق بشری تهیه شده که ۱۵ تن از آن‌ها هم‌اکنون زندانی هستند. بسیاری از مدافعان حقوق بشر که وضعیت آن‌ها در این گزارش به شرح آمده است در «زندان بدنام اوین تهران» به‌سر می‌برند. آن‌ها مدت‌های طولانی در سلول‌های انفرادی زندانی و از مراقبت ضروری پزشکی محروم می‌‌شوند و از ملاقات آن‌ها با خانواده‌ها یا وکلای‌شان جلوگیری به عمل می‌آید… ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی